ABD istihbaratı koronavirüsü Kasım ayında tespit etmiş!

ABC televizyonu, ABD istihbarat görevlilerinin Çin'in Vuhan şehrinde başlayan yeni tür koronavirüs salgınıyla ilgili Washington'u 2019'un sasım ayında uyardıklarını öne sürdü.

ABD istihbaratı koronavirüsü Kasım ayında tespit etmiş!

ABC’nin kaynaklarına göre, hastalıkla ilgili ele geçirilen veriler ve uydu görüntülerinin analizine dayanan ilk bilgilerle birlikte, Çin’deki salgının Asya’daki ABD askeri güçlerine tehdit oluşturabileceği ve büyük bir felaket haline gelebileceği yönündeki tespitler Ulusal Tıbbi İstihbarat Merkezi’nin (NCMI) raporunda ayrıntılı olarak yer aldı.

ABC, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ortaya çıkmasıyla ilgili olarak ABD Savunma Bakanlığı İstihbarat Ajansı, Genelkurmay Başkanlığı ve Beyaz Saray'ın defalarca bilgilendirildiğini vurguladı.

ABC ayrıca, aralık ayında üst düzey politikacıların katılımıyla bu konuyla ilgili düzenli brifinglerin yapıldığını ve ocak ayında Başkan Donald Trump’ın durumun gelişimi hakkında günlük olarak bilgilendirildiğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tugo
tugo - 2 ay Önce

...bu gibi fake haberlerle milleti kandırmaya ısrar eden dinsiz imansızların foyası, küresel çeteyi güçlendirecek uygulamalar dayatıldığında ortaya çıkacaktır... bu yıl olmasa, gelecek yıl, Korona 2. bölümün akabinde herkes görecek... Müslümanların birleşip, bu oyunu bozma fırsatıdır bu...

SIRADAKİ HABER

banner5