banner29

ABD'li bilim insanlardan korkutucu açıklama: "Virüs bu şekilde de bulaşabilir"

ABD'li bilim insanlarından yeni tip koronavirüs Covid-19’un fiziksel temas dışında hava yoluyla da bulaşabileceğine dair bir açıklama geldi. Bilim insanlarına göre koronavirüs nefes alıp verirken ve konuşurken hava yoluyla bulaşabilir.

Dünya 04.04.2020, 12:08
ABD'li bilim insanlardan korkutucu açıklama: "Virüs bu şekilde de bulaşabilir"

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Sağlık Enstitüsü Bulaşıcı Hastalıklar Başkanı Dr. Anthony Fauci, “Son gelen bilgilerin gösteriyor ki virüs aslında insanlar sadece konuşurken de yayılabilir” dedi.

Dr. Fauci koronavirüsten korunmak için kullanılan maskelerin değiştirilmesiyle ilgili önerileri tartışırken virüsün hava yoluyla da yayılabileceğini bildirdi. ABD’deki resmi tavsiyeye göre sadece hasta kişilerin ve bunlara evlerinde bakan insanların yüzlerini maskeyle kapatması gerekiyor.

Fauci’nin bu açıklaması Ulusal Bilimler Akademisi’nin 1 Nisan’da Beyaz Saray’a yolladıkları son araştırmalarının özetinden sonra geldi. Araştırma sonuçları henüz kesinleşmiş değil. Ancak ilk bulgulara göre virusün normal nefes alırken yayılma ihtimali bulunuyor.

New England Journal of Medicine (NEJM) adlı tıp dergisinde yayınlanan araştırmaya göre de bilim insanları SARS-CoV-2 virüsünün 3 saate kadar havada asılı kalabildiği sonucuna varmıştı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Haklıdılar Virüs Havada Bele Var AZERİDE YAĞMUR YAĞIR YERE BAKDIĞDA SANKİ EL YIKANARKEN SABUN KÖPÜYÜ OLUR O YERDE GÖRÜNÜR HAVAYA BAKDIĞDA İNSANIN ÜZÜNDE GÖZÜNDE SIKINTI OLUR ALLAH KORUSUN İBLİSLER HAVANIDA ZEHERLEDİ İBLİSLER YOK OLUN İNSANLAR HASTE HAVA HASTE GÜNAHSIZ İNSANLAR NE YAPAÇAĞ
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?