banner29

ABD'yi karıştıran görüntüler! Trump'ın oyları çalındı mı? Şüpheli valizler...

ABD seçim sonuçları ile ilgili gündemi sarsan görüntüler ortaya çıktı. En tartışmalı seçimlerinden birini geride bırakan ABD, oy sayımlarının başlamasıyla birlikte karıştı. Bir anket gözlemcisi, seçim gününün ertesi sabahı saat 4'te Detroit'teki bir oy sayma merkezinde son derece şüpheli görüntüler kaydetti.

Dünya 06.11.2020, 15:18 06.11.2020, 15:25
ABD'yi karıştıran görüntüler! Trump'ın oyları çalındı mı? Şüpheli valizler...

ABD'de seçim hilelerine ilişkin en somut üç örnek, tüm eyaletlerde tartışma konusu oldu. Birincisi, dün Eric Trump tarafından paylaşılan ve oyların yakıldığının iddia edildiği viral bir video. İkincisi ise seçim merkezine bir el arabası ile getirilen şüpheli oy kutuları. Etrafta kimse yokken böyle bir işlemin yapılması, başta Trump'ın avukatları olmak üzere Trump destekçilerinin tepkisini çekti. Bir diğer görüntü ise, yine Michigan'dan ve oy seçim merkezinde uygulanan karartma olarak Trump destekçileri tarafından paylaşıldı.

OY SAYIM MERKEZİNİN CAMLARI KARTONLA KAPATILDI!

Michigan Eyaleti'nin Detroit şehrinde dikkat çeken görüntüler kaydedildi. Bir seçim merkezinde oy sayma işlemleri devam ederken, seçimi takip edenlerin oy sayma işlemlerini görmemesi için yetkililer camları kartonla kapattı. Trump'ın kampanya ekibi, ilgili görüntüleri paylaşarak duruma tepki gösterdi.

Trump'ın kampanya ekibi, hile olmasını önlemek amacıyla kampanyaya erişim izni verilene kadar oy pusulalarının sayılmasını durdurmak için bir dava açtı. Bir kampanya yetkilisi "Bugün Michigan Mahkemesi'nde erişim izni verilene kadar sayım işlemini durdurmak için dava açtık. Erişimimiz olmadığı halde açılan ve sayılan oy pusulalarının da gözden geçirilmesini talep ediyoruz "dedi.

SEÇİM MERKEZİNE GECE YARISI ŞÜPHELİ KUTULAR GETİRİLDİ

Son Dakika: ABD seçim sonuçları tartışması devam ederken dikkat çeken olay! Seçim merkezine gece yarısı şüpheli kutular getirildi | Video

Yerel kaynakların ulaştığı tanıklardan biri şunları söyledi:

"Ziyaretçiler herhangi bir kimlik kontrolü olmaksızın oyların sayıldığı tesise girip çıkabiliyordu. İşçiler görünüşe göre altı saatlik vardiyalar halinde çalışıyorlardı, yani bir gecelik valizlere ihtiyaçları yoktu"

OY PUSULALARININ YAKILDIĞI İDDİA EDİLDİ

Sosyal medyada paylaşılan ve Eric Trump tarafından da retweet edilen bir video, kimliği belirsiz bir kişinin kağıt oy pusulalarını yanıcı bir sıvı ile ıslatmadan önce plastik bir torbaya koyduğunu ve ateşe verdiğini gösteriyor. Paylaşımı yapan kişi olayın gerçekleştiği konumu belirtmezken, pusulada görünen adayların Virginia'dan anlaşıldı. Virginia Beach yetkilileri, Başkan Trump'ın yakıldığı oy pusulalarını gösterdiğini iddia eden viral videonun sahte olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?