banner30

banner29

Almanlar haddi aştı: 'Ciddi endişe duyuyoruz!'

YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileme kararının ardından Alman basını saldırıya başladı. Erdoğan ve Türkiye aleyhine küstah açıklamalar yapan Almanlar bu kez haddi iyice aştı

Dünya 09.05.2019, 00:20 09.05.2019, 00:31
Almanlar haddi aştı: 'Ciddi endişe duyuyoruz!'

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, "Türkiye'nin geleceğine ve demokratik değerlere" büyük değer veren biri olarak YSK'nın İstanbul seçimlerini tekrar etme kararından ciddi endişe duyduğunu söyledi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini 23 Haziran’da yenileme kararı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: YSK ikna edici bir gerekçe sunmadı

Steinmeier, YSK kararını eleştirdiği açıklamasında "Türkiye'nin geleceği ve demokrasiye verilen değerin kendisi için kalpten önem taşıdığına" vurgu yaparak bundan dolayı seçimlerin tekrarı kararından büyük endişe duyduğunu kaydetti.

Almanlar çıldırdı! Steinmeier: Ciddi endişe duyuyoruz!

Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier, YSK'nın şu ana kadar İstanbul'daki seçimlerin geçersiz sayılmasını gerektirecek ikna edici bir gerekçe ortaya koymadığını belirtti.

Steinmeier, Türk mevkidaşı Erdoğan’ın ziyaretinin ikili ilişkilerde normalleşme anlamına gelmediğini, ancak bu ziyaretin bir başlangıç olabileceğini söylemişti.

Alman Bakan Roth: Seçimin iptali demokrasi açısından gerileme

Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, YSK'nın İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi kararını eleştirdi. CDU milletvekili Röttgen de kararı "ağır bir siyasi hata" olarak nitelendirdi.

SZ: Erdoğan kapana kısıldı

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı Süddeutsche Zeitung'da yer alan "Erdoğan kapana kısıldı" başlığı ile yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?