banner30

banner29

Almanya'da skandal olay! İbadet edene maaş yok...

Almanya'nın Heidelberg kentinde bir firma çalışanların ibadet etmesini yasaklayan bir uygulama hayata geçirerek, ibadet edenlerin maaşında kesintiye gideceğini duyurdu. Sigara molasına izin veren ama ibadete izin vermeyen şirket tepki çekti.

Dünya 31.03.2021, 12:24
Almanya'da skandal olay! İbadet edene maaş yok...

Ufuk.nl'de yer alan habere göre, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde görülen İslamofobik uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Müslüman ve göçmenler her alanda zorluk ve yasaklarla karşı karşıya kalıyor. Bir güvenlik firması çalışanlarına “İbadet edersen ücret alamazsın” diyerek mobbing uyguladı.

TARAFSIZLIK ADI ALTINDA MOBBİNG

Almanya’nın Heidelberg kentinde mülteci kabul merkezinin güvenliğini sağlayan şirket, çalışanlarına ibadet yasağı getirdi. Şirket, 25 Mart tarihinden itibaren mülteci kabul merkezi Patrick Henry Village tesislerinde görev yapan çalışanlarının mesai saatleri içinde ibadet etmesini yasakladı. Yasaklamaya gerekçe olarak ise ‘tarafsızlık’ ilkesi gösterildi.

SİGARA MOLASINA MÜSAADE VAR, İBADETE YOK

Yasağa uymayanların direkt eve gönderileceğini ifade eden şirket, o gün için ödeme yapılmayacağını belirtti. Şirketin Müslüman çalışanları, “Sigara molası kadar bir vakitte ibadetimizi yapıyoruz. Sigara içmeye yasak uygulanmazken, ibadete getirilen yasağı anlayamıyoruz. Geri adım atılmalı” diye tepki verdi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?