banner30

banner29

Askıya alınan Covid-19 aşısıyla ilgili son dakika gelişmesi

Oxford Üniversitesi'nin ilaç şirketi AstraZeneca ile geliştirdiği ve bir gönüllüde yan etkilerin görülmesinin ardından askıya alınan Kovid-19 aşısının klinik denemelerinin tekrar başlatılacağı duyuruldu.

Dünya 12.09.2020, 16:51
Askıya alınan Covid-19 aşısıyla ilgili son dakika gelişmesi

Oxford Üniversitesi ve ilaç şirketi AstraZeneca'nın birlikte geliştirdiği Kovid-19 aşısının son aşamadaki klinik testleri, bir deneğin aşıya olumsuz tepkiler vermesi üzerine askıya alınmış, AstraZeneca'dan yapılan açıklamada, "Bir denekte 'açıklanamayan bir hastalığın' ortaya çıkmasının ardından testler durduruldu. Aşı denemelerinin askıya alınması rutin bir prosedürdür. Yaşanan durumun arkasındaki nedenler araştırılacak" denilmişti.

AŞININ KLİNİK DENEMELERİ TEKRAR BAŞLATILDI

Oxford Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, bir gönüllüde yan etkilerin görülmesinin ardından askıya alınan Kovid-19 aşısının klinik denemelerinin tekrar başlatılacağı duyuruldu.

Aşı çalışmalarının tam olarak hangi gün başlayacağı belirtilmezken, açıklamada, deneme kapsamında dünya genelinde yaklaşık 18 bin kişinin aşılandığı ve böyle büyük klinik testlerde bazı katılımcıların rahatsızlanmasının olası olduğu kaydedildi. Aşılanan her kişinin dikkatli bir şekilde takip edildiği aktarıldı.

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?