banner29

Avrupa Biriliği'nden flaş İtalya itirafı! 'Destek yetersiz...'

Koronavirüsün Avrupa'daki merkezi haline gelen İtalya'nın koronavirüsle mücadelesinde Avrupa Birliği üye ülkelerin verdiği desteğin 'yetersiz' olduğu itiraf edildi.

Dünya 07.04.2020, 16:25
Avrupa Biriliği'nden flaş İtalya itirafı! 'Destek yetersiz...'

Avrupa Birliği Komisyonu yetkilileri, İtalya'nın yeni tip koronavirüsle mücadelede destek talebine üye ülkelerin verdiği yanıtın 'yetersiz' kaldığını itiraf etti.

Avrupa Birliği Komisyonunun Kriz Yönetiminden Sorumlu Üyesi Janez Lenarcic, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, Romanyalı ve Norveçli hemşire ve doktorlardan oluşan bir ekibin AB tarafından İtalya'nın Kovid-19'dan "en çok etkilenen" Milan ve Bergamo kentlerine yönlendirildiğini açıkladı.

İtalya'ya verilen destek yetersizdi

"İtalya'nın diğer AB ülkelerinden destek talebine verilen yanıt başlangıçta yetersizdi." değerlendirmesinde bulunan Lenarcic, şimdi ise İtalya'nın yalnız olmadığını ifade etti.

Lenarcic, AB'nin Copernicus Uydu Görüntüleme Sistemi'nin de aktive edildiğini belirterek, böylece İtalya'daki sağlık olanaklarının ve kamusal alanların Kovid-19 acil durumu boyunca haritalandırılabileceğini bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?