banner29

Avrupa Birliği çatırdıyor! Bayraklar indirildi...

İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı son 24 saatte 837 artarak 12 bin 428'e yükselirken, korona ile mücadelede AB'nin İtalya'ya karşı tavrı tepkilere neden oluyor.

Dünya 01.04.2020, 00:37
Avrupa Birliği çatırdıyor! Bayraklar indirildi...

Alınan tüm karantina önlemlerine rağmen, adeta tedbirler için geç kalmanın bedelini ödeyen ülkenin sağlık kurulaşları talebi karşılamıyor.

Avrupa'da herkes kendi canının derdinde

Kurumların yanında, sağlık çalışanlarının da tehlikede olduğu İtalya'da, halk Avrupa ülkelerinden yardım gelmemesinden şikayetçi.

Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin hepsi kendi derdine düşmüşken, İtalya'ya yardım Rusya'dan gelmişi.

Rus bayrakları asılmıştı

Bu gelişmelerden sonra bazı İtalyanlar, AB bayraklarını indirip yerine Rus bayraklarını asmış ve bu görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

Ölü sayısı 12 bini geçti

Bugün açıklanan verilere göre, İtalya'da son 24 saatte 837 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece toplam ölü sayısı 12 bin 428'e yükseldi.

Aşırı sağcı siyasi, AB bayrağını indirdi

Ölü sayısı arttıkça, AB'ye tepkilerin seviyesi de artıyor. Halkın yanında siyasiler de AB'nin konu hakkındaki umursamazlığına tepki göstermeye başladı.

İtalya’da aşırı sağcı parti Fratelli d’Italia üyesi ve Temsilciler Meclisi Başkan Yardımcısı Fabio Rampelli, makamındaki Avrupa Birliği bayrağını indirdi.

Bir siyasinin bu şekilde tepki göstermesi İtalya’da geniş yankı buldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?