banner29

Avustralya Başbakanı'ndan dikkat çeken 'Cami' açıklaması

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, çeşitli dillerde yayınladığı ramazan mesajında, ülkede yaşayan Türkler'in Ramazan'ını Türkçe mesajla kutladı.

Dünya 24.04.2020, 21:55
Avustralya Başbakanı'ndan dikkat çeken 'Cami' açıklaması

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, çeşitli dillerde yayınladığı ramazan mesajında, ülkede yaşayan Türkler'in Ramazan'ını Türkçe mesajla kutladı.

"Mübarek Ramazan ayı, Müslümanlar için özel fedakarlık sürecidir" ifadesini kullanan Avustralya Başbakanı Scott Morrison, ibadet yerlerinin açılacağı zamanın geleceğini dile getirdi.

Başbakan Morrison, yarın başlayacak Ramazana hazırlanan ülkedeki 600 binden çok Müslüman vatandaş için görüntülü ve yazılı mesaj paylaştı.

İngilizce olarak paylaştığı görüntülü mesajın akabinden ülkedeki Türkler için de Türkçe yazılı açıklamalar bulunan Başbakan Morrison'un mesajında, şu ifadeler yer aldı:
"Mübarek Ramazan ayı, tüm dünyadaki Müslümanlar için özel fedakarlık sürecidir. Bu ay, derin düşünce ve yenilenmenin yanı sıra, oruç ve dua zamanıdır."

"HER YERİN AÇILACAĞI ZAMAN GELECEK"

Coronavirüs önlemleri sebebiyle Müslümanların Ramazan'da iftarları evde yalnızca beraber yaşadığı kişilerle yapma durumunda olduğunu anımsatan Morrison, şu açıklamada bulundu:

"Sizin gibi ben de camilerin açık olmasını isterdim. Kutsal zamanlarda ibadet yerlerinin açık olmasını isterdim. Sizi temin ederim ki yine her yerin açılacağı zaman gelecek."

Küresel pandemi sebebiyle dünyanın içinde olduğu durum göz önünde bulundurulduğunda, inancın verdiği maneviyat güce ve ümide her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Morrison, şu ifadeleri kullandı

"RAMAZANINIZ MÜBAREK OLSUN"

"Ümit ediyorum ki Avustralya'da yaşayan Müslümanlar bu zor zamanlarında inançlarından, ailelerinden, toplumlarından ve dayanışma içinde oldukları birbirlerinden güç alırlar. Avustralya'nın her yerindeki Müslümanlara, örnek davranışlarından, toplum içindeki liderliklerinden dolayı yaptıkları her şeye teşekkür etmek istiyorum. Ramazan'a girerken önümüzdeki bir ay boyunca sizler için derin, anlamlı, kendinizi yenileme, değiştirme ve bu kriz döneminde birbirinize dua etmeniz dileğiyle. Ramazanınız mübarek olsun."

AVUSTRALYA'DA CAMİLER KAPALI

Avustralya'da coronavirüs salgının yayılmasına karşı alınan tedbirler kapsamında, kiliseler, yüzme havuzları ile spor salonları benzeri insanların toplandığı yerlerle beraber camiler de kapalı halde.

Ramazan ayını evlerinde geçirecek olan ülkedeki Müslümanlar, camilerdeki faaliyetleri sosyal medyadan paylaşılan canlı yayınlarla izleyebilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?