banner29

Azerbaycan ile Türkiye arasında atışsız tatbikat provası yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı hazırlıkları kapsamında atışsız tatbikat provaları yapıldığını açıkladı.

Dünya 02.08.2020, 08:44
Azerbaycan ile Türkiye arasında atışsız tatbikat provası yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı hazırlıkları kapsamında mekanize unsurların, keskin nişancı, adestim, komando kolları ve atak helikopterinin katılımı ile atışsız tatbikat provaları yapıldığını bildirdi.

ÇOK SAYIDA TANK VE ZIRHLI ARAÇ KATILDI

Türkiye ve Azerbaycan hava ve kara kuvvetlerinin Azerbaycan'da başlattığı geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatı sürüyor. Tatbikatın Azerbaycan'a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nde sürdürülen kısmında senaryo gereği teyakkuz emri verildi. Teyakkuz emri sonrasında tatbikat alanına ulaşan ordu birliklerinin koordineli faaliyet göstermesi ve savaşa hazırlık durumuna getirilmesi için ilgili görevler icra edildi. Çok sayıda tank ve zırhlı aracın yer aldığı tatbikatta savaş uçak ve helikopterleri de uçuşlar gerçekleştirdi.

5 AĞUSTOS'A KADAR DEVAM EDECEK

Tatbikata her iki ülkeden hem hava hem de kara kuvvetleri katılıyor. Hava kuvvetlerinin tatbikatı Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah'ta sürdürülecek ve 10 Ağustos'ta sona erecek. Kara kuvvetlerinin tatbikatı ise Bakü ve Nahçıvan'da 5 Ağustos'a kadar devam edecek.

Yorumlar (1)
Günel 8 ay önce
HABERVAKTI.COM Sitesin Kolektivin Kurban Bayramın Tebrik Ediriz Rabbim Dualarınızı İbadetlerinizi Kabul Etsin Sitede Analizleriniz Işığ Gibi Parlasın Mutlu Haberlerle İnsanları Sevindirin Türk Azeri Halkları Kardaş Yoları Işığlı Olsun Savaş Sözü Hayatlarından Yok Olsun Düşmenler Torpağımızdan Uzak Olsun Türk Azeri Pakistan Birliğ Olsun Azeri Torpağı İlerdi Ruslar Terefinden Paylaşılır Azeri Torpağı Karabağla Bitmir Tarike Bakdığda İranın Tebrizide Azerinin Rusun Torpağın Yarısı Azerinin Azerini Ne Hale Saldılar Param Parça Etdiler Azeriye İyi Lider Lazım Keçmişde İşğal Olan Torpağları Geri Kaytarsın Türk Halkı İller Boyu Azerin Yanında Oldu 1918 Çi Türk Halkı Azerbayçana Türk Çumuriyeti İsmi Verdi Rusların Allah Belasın Versin İsmimizi Çaldılar Hayatımızı Çaldılar Ruslar Sonunda Açanında İçimize Saldılar Koltuğ Babadan Oğula Oğulda Eşine Koltuğu Verir Azeri Halkı Hayatın En Kötü Günün Yaşayır Türk Halkı Bele Azeriye İlaç Olamaz Karabağı Almağ Üçün Putin Aliyevin Üzerinden Keçmek Lazım Umarım Karabağ Boş Hayal Olaçağ Türk Halkına Esgerlere Mehmetçike Uğurlar Karşılarına Düşmen Yok Melekler Çıksın
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?