banner29

Bilim insanlarından flaş açıklama! "Koronavirüsü 48 saatte yeniyor"

Avustralyalı bilim insanları hayvanlardaki parazitleri temizlemek için kullanılan İvermektin'in Kovid-19'u 48 saat içerisinde yendiğini söyledi.

Dünya 06.04.2020, 10:23
Bilim insanlarından flaş açıklama! "Koronavirüsü 48 saatte yeniyor"

İvermektin hakkında bilgiler Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşıldı. Virüs üzerindeki etkileri üstüne daha detaylı çalışmalar yapılacak. İnsan üzerindeki çalışmalara sıranın geldiği ve ne dozda kullanılacağının ise önümüzdeki hafta içerisinde netleşeceği belirtildi. Dr. Wagstaff, “Global bir pandemiyle mücadele ediyoruz. Bu tedavi henüz onaylanmadı. Ancak gerçekçi olmak gerekirse aşıdan önce bu tip haplar savaşta elimizi güçlendirecek. Biz İvermektin’in koronavirüse karşı verilen savaşta önemli bir koz olacağını düşünüyoruz” dedi. İvermektin ilacının daha önce Amerikan Sağlık Bakanlığı tarafından HIV, grip ve nezle türleri için kullanımına izin verilmişti. Ivermectin, koronavirüs ile savaşmak için kullanılmadan önce, klinik öncesi testlere ve klinik çalışmalar için fon gereksinimi olduğu da belirtildi.

Anti-parazitik bir ilaç olarak bilinen ve genellikle hayvanların üzerindeki parazitlerin temizlenmesi için kullanılan İvermektin hakkında Monash Üniversitesi kapsamlı çalışmalar yaptı. Üniversitenin Bioeceza Keşif Enstitüsü’nden Dr. Kylie Wagstaff, “İvermektin’in tek bir dozunun bile RNA üzerindeki kötü etkileri giderdiğini ve koronavirüsü yendiğini keşfettik. Bazen 24 saat içerisinde bile koronavirüsün tüm etkilerini ortadan kaldırdı. En uzun süreni ise 48 saate çıktı” dedi.

İvermektin nedir?

İvermektin, birçok parazit istilasının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Buna baş biti, uyuz, nehir körlüğü, strongiloidiazis, trikuriazis, askariazis ve lenfatik filariasis dahildir. Dış istilalar için ağızdan alınabilir veya cilde uygulanabilir. Göz kullanımından kaçınılmalıdır.

Kaynak: Akşam

Yorumlar (2)
Konyalı kadir kapıcı 1 yıl önce
Fes adresimde 24 Mart günü bu olayı yazdım.kara sinek yani hehir körlüğü tedavi eden ilaç yani bu hastalık kara sinek ısırığında oluyor bu hastalık. Parazit hastalığı isAllah iyi olur tüm.insanlik.kurtulur
ayşe arman 9 ay önce
helal olsun kadir kapıcı senin gibi güzel insanlara kara sinekten bahseetmiş ve sineğe karşı kullanılan ilaç demiş daha 5 gün önceden ingiliz bilim insanları sivrisinek ilacının içinde sinek kovucu yani bir madde keşfetmişler korona virüsünü oldürüyormuş hela olsun kadir kapıcıya
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?