banner30

banner29

Birleşik Krallık dağılıyor mu? Halk sokağa döküldü...

Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği'nden çıkma süreci olarak bilinen ve AB ile İngiltere arasında krize yol açan Brexit’i protesto eden yaklaşık 1 milyon vatandaş Londra sokaklarına döküldü.

Dünya 24.03.2019, 11:43
Birleşik Krallık dağılıyor mu? Halk sokağa döküldü...

İngiltere'nin AB üyeliğinden ayrılması süreci ertelenme talebi ile çıkmaza girerken, İngiltere halkı bu konuda kendilerinin fikrinin alınması talebi ile büyük bir gösteri düzenliyor.

İngiltere’nin Brexit sürecine girmesiyle birlikte İngiltere’de bulunan vatandaşlar ‘’Halka Bırakın’’ isimli kampanya ile birlikte Parlemento binası önünde bir araya geldi. Düzenlenen mitinge yaklaşık 1 milyon kişinin katıldığı resmi olarak açıklanırken, Londra’nın belirli noktalarında trafik akışı yürüyüş sebebiyle durduruldu. Londra’nın en büyük parkı olan Hyde Park’ta bir araya gelen yüz binlerce kişi, şarkılar, pankartlar ve Avrupa Birliği (AB) bayraklarıyla Parlemento binasına kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

People's vote ( Halkın oyları) organizasyonunun düzenlediği Put it to the People (Halka bırakın) yürüyüşü Hyde Park'tan başladı. İngiltere Parlamentosu önünde sona erecek.

Milyonların katıldığı yürüyüş için bir açıklama yapan People's Vote organizasyonu, Brexit konusunda hükümetin İngiliz halkına son fikirlerini sormadan hareket edemeyeceğini ve kendi görüşlerinin alınmasını talep ettiklerini belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?