banner29

BM'den BAE'eye haspishanelerde işkence uyarısı!

BM, Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) tutuklulara uyguladığı işkence ve insanlık dışı muameleler nedeniyle uyardı. Tutukluların intihara sürüklendiğini belirten BM, işkence ve onur kırıcı cezalar uygulanan 3 kadının derhal serbest bırakılmasını istedi.

Dünya 25.03.2020, 10:46
BM'den BAE'eye haspishanelerde işkence uyarısı!

Ortadoğu’da Amerika’nın kuklası olarak görev yapan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), barbarlık yapmayı sürdürüyor... Yemen, Libya, Suriye ve Sudan’da teröristleri ya da darbecileri destekleyen ya da mevcut yönetimleri çetelerle dize getirmeye çalışan BAE, işkenceler konusunda bir kez daha Birleşmiş Milletler’den (BM) uyarı aldı. Yemen’deki hapishanelerde insanlara akıl almaz işkenceler yaptıkları bir tutuklunun kağıtlara çizdiği figürlerle ortaya çıkan BAE’nin kendi ülkesindeki cezaevlerinde de zalimlik derecesinde işkenceler yaptığı ve esirleri intihara sürüklediği rapor edildi.

BM, BAE’ye mektup yazdı

BM Sağlık Hakkı Özel Raportörü Dainius Bouras ve İşkence Özel Raportörü Nils Miller, BAE yetkililerini işkence, zalimane, insanlık dışı veya onur kırıcı muamele yapılan cezaevleri ve gözaltı merkezlerinin soruşturmaya çağırdı. BAE vatandaşı Meryem Süleyman Al-Balushi’nin Abu Dabi’deki Al-Wathba hapishanesindeki aşağılayıcı koşullar nedeniyle intihar girişiminde bulunması sonrası iki uzman, BAE’ye mektup yazıp cezaevlerinde olan ve işkence gördüğü belirtilen 3 kadının serbest bırakılmasını istedi.

(Akit)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?