Boğulmak üzere olan mültecileri Sahil Güvenlik kurtardı

Muğla’nın Bodrum ilçesi Yalıkavak açıklarında Jet-Ski ile kaçmak isteyen düzensiz göçmenlerin motoru arıza yapınca Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istediler. 3 Filistin uyruklu göçmen kurtarıldı

Boğulmak üzere olan mültecileri Sahil Güvenlik kurtardı

Yalıkavak’tan Jet-Ski ile Yunanistan adalarına kaçmak için 3 Filistin uyruklu aynı tekneye binerek kıyıdan uzaklaştı. Gece saatlerinde başlayan deniz yolculuğunda Jet-Ski arıza yaptı.

112'Yİ ARADILAR

Düzensiz göçmenler Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım talep etti. Bölgede bulunan ve devriye görevi yürüten Güney ege Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı bir Sahil Güvenlik botu Yalıkavak’ın Kuzeybatısında ters dönmüş bir şekilde Jet-Ski ve üç düzensiz göçmeni bota aldı.

Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan 3 Filistin uyruklu düzensiz göçmen önce sağlık kontrollerinin yapılması için Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildiler.

Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen 3 Filistin uyruklu düzensiz göçmen işlemlerinin yapılması için Bodrum Emniyet Müdürlüğü’ne, oradan da Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilecekleri öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5