banner29

Büyük skandal ortaya çıktı! Başbakandan koronavirüs itirafı...

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, koronovirüsten ölenlerin sayısının 7'ye yükselmesi sonrası yaşanan bir skandalı açıkladı. Conte, bir hastanenin gerekli protokole uymaması nedeniyle virüsün hızla yayıldığını belirtti.

Dünya 25.02.2020, 09:38 25.02.2020, 11:23
Büyük skandal ortaya çıktı! Başbakandan koronavirüs itirafı...

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, ülke genelinde koronavirüs dolayısıyla Lombardiya bölgesinde 62 yaşında diyaliz hastası olduğu belirtilen bir kişi daha yaşamını yitirirken, bu son kayıp, pazartesi günü kayıtlara geçen 4’üncü, toplamda ise 7’inci ölüm oldu. 

En çok vakaya rastlanan bölgeler olan Lombardiya'da 173, Vento'da ise 33 kişinin daha virüse yakalandığı bildirildi. 

Hastanenin protokole uymaması virüsün yayılmasına neden oldu

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada hastalığın yayılmasında bölgedeki bir hastanenin gerekli protokole uymamasının neden olduğunu belirtti. Conte, virüsün İtalya ekonomisine de büyük etkisinin olacağını belirtti. 

Tren seferlerinde rötarlar

Diğer yandan, koronavirüs vakalarının yoğun görüldüğü kuzeye giden tren seferlerinde de 4 saati aşan rötarlar yaşandığı basına yansıdı. Söz konusu rötarların, hem ay başında kuzey-güney aksındaki demir yolunda yaşanan kaza hem de koronavirüsün ilk yayıldığı noktalardan olan Casalpusterlengo’daki kontrollerden kaynaklandığı belirtildi.

Lombardiya ve Veneto bölgelerindeki pek çok kent ve kasabada tüm kamu ve sosyal etkinlikler iptal edilip veya ertelenirken, iş yerleri ve okullarda da faaliyetlere bir hafta zorunlu ara verilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?