Çavuşoğlu'ndan sert çıkış! "Hangi yaptırım kararı olursa olsun..."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin S-400 tehditlerine ilişkin sert bir açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Hangi yaptırım kararı olursa olsun, hangi açıklama gelirse gelsin biz S-400'ü aldık." dedi.

Çavuşoğlu'ndan sert çıkış! "Hangi yaptırım kararı olursa olsun..."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ruanda Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Dr. Richard Sezibera ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

ABD İLE S-400 GERİLİMİ

Cumhurbaşkanı ve Trump Osaka'da görüşme konusunda teyitleşmişlerdir. Bu görüşmede sadece S-400 meselesi değil birçok konu ele alınacaktır. Diğer ortaklar ABD'nin adımını desteklemiyor. ABD'nin attığı adımlar hukuka uygun değil. ABD'nin tutumunu anlamakta zorluk çekiyoruz. ABD CAATSA ile ilgili söylemlerini dile getiriyor. Hangi yaptırım kararı olursa olsun, hangi açıklama gelirse gelsin biz S-400'ü aldık. S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değil. 

Yarın Türkiye'ye saldırı olduğu zaman NATO'an Türkiye'yi korumasını bekleyemeyiz. Müttefiklerimize baktığımız zaman sınırımızdaki Patriotları çekenler ABD, Almanya, Hollanda. Yarın Patriot alma garantisi yok. 

İspanya ve İtalya'ya hava savunma sistemlerinin süresini uzattıkları için teşekkür ediyoruz.

Bu saldırı füzesi değil ki, kendi ihtiyacımızı karşılamak zorundayız. Keşke müttefiklerimizden alabilseydik. Türkiye'ye talimat veremezler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5