banner29

Çeçenistan'da neler oluyor? Kadirov, Putin'le ters düştükten sonra...

Uzun yıllardır Rusya’nın işgali altında olan Çeçenistan’dan dikkat çeken bir iddia geldi. Çeçen lider Ramzan Kadirov'un Rusya Devlet Başkanı Putin'le anlaşmazlığa düştüğü ve zehirlendiği söylendi.

Dünya 23.05.2020, 12:44
Çeçenistan'da neler oluyor? Kadirov, Putin'le ters düştükten sonra...

Superhaber'den Mevlüt Yüksel'in haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmek için, Moskova’ya gitmeye hazırlanan Ramzan Kadirov’un önceki gün koronavirüse yakalandığı yazılmıştı. Bugün ise Çeçenistan kaynakları Kadirov’un Moskova'ya gitmeden önce zehirlendiğini iddia ettiler. Kadirov'un sağlık durumuna ilişkin ise net bir açıklama yapılmadı.

KADİROV PUTİN’E KARŞI ÇIKMIŞTI!

Rus yönetimi altındaki Çeçenistan’ın lideri Ramazan Kadirov, bundan 15 gün önce koronavirüs nedeni ile Putin’le ters düşerek sınırları kapatacağını söylemişti.

İLK TEPKİ BAŞBAKAN MİŞUSTİN’DEN GELMİŞTİ!

Kadirov’un halk sağlığı gerekçesiye sağlık ve gıda sevkiyatı amaçlı giriş çıkışlar hariç komşu bölgelerle sınırı kapattığını açıklamasına ilk tepki, Başbakan Mihail Mişustin’den gelmişti. Kremlin sözcüsü Peskov ise, “Başbakan ile Kadirov arsında görüş ayrılığı görmediğini” bildirilmişti.

PUTİN TARAFINDAN ELEŞTİRİLMİŞTİ!

Ramazan Kadirov, koronavirüs salgını nedeniyle sınırları komşu bölgelere kapatınca, Putin tarafından isim vermeden eleştirilmişti. Putin valilerle yaptığı bir toplantıda, “Federal bölgelerin koronavirüs nedeniyle kapatılması kabul edilemez.” şeklinde konuşmuştu.

SADAKATİNİ “BEN PUTİN’İN PİYADESİYİM” DİYEREK GÖSTERMİŞTİ!

Ramazan Kadirov, Putin’in bu açıklaması üzerine yerel bir televizyon kanalına çıktı. Kadirov,yaptığı konuşmada sadakatini “Ben Putin’in piyadesiyim” diyerek devlet başkanının aldığı bütün kararlara kayıtsız şartsız boyun eğeceğini söyleyerek gösterdi.

KADİROV’DAN ÇİRKİN BENZETME!

Kadirov, eleştirilerin üzerine daha da ileri giderek, Putin’e sadakati Allah’a iman ile bir tuttu. Çeçenistan’ın sahip olduğu her şeyi Rusya’nın ve Putin’in verdiğini söyleyen Kadirov, “Bunu kabul etmeyen Allah’ı da kabul etmiyor demektir” ifadesinde bulundu.

KADİROV’UN EVİ KURŞUNLANMIŞTI!

Çeçenistan’ın Rusya yanlısı lideri Ramazan Kadirov’un Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de bulunan evi 11 ay önce kurşunlanmıştı.

Yorumlar (1)
Maral 1 ay önce
Bi insan nasıl bağımsiz olmayişiyla övünür aklım almıyor ya
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?