banner30

banner29

Çin'de yabani hayvan mezbahanesi yeniden açıldı! Bitti derken başa sardılar...

Koronavirüs (Kovid-19) dünya çapında yıkıma devam ederken Çin'den tepki çeken görüntüler ortaya çıktı. Sosyal medyadaki fotoğraflara göre, pazarlarda yarasa ve benzeri hayvanların satışına devam ediliyor. Pekin yönetimi yakın zamanda ülkede virüsün artık bitirildiğini, yeni vakaların tamamının yurt dışı kaynaklı olduğunu açıklamıştı.

Dünya 31.03.2020, 00:31
Çin'de yabani hayvan mezbahanesi yeniden açıldı! Bitti derken başa sardılar...

Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Kovid-19), küresel çapta bir kriz boyutuna ulaşarak dünya genelinde 35 bini aşkın insanın ölümüne yol açtı.

Virüsün bir deniz ürünleri pazarından yayıldığı düşünülse de, yarasa ve pangolin gibi hayvanların etinin tüketilmesinin de payı olduğu iddia edilmişti. Çin’de önlemler kapsamında vahşi hayvanların satıldığı pazarların kapatıldığı duyurulmuştu.

Guilin’de köpekler kesilmek üzere böyle kafesler bekletiliyor

Ancak virüsün etkisini kaybettiği ülkede yaşananlardan ders alınmamış gibi görünüyor. Sosyal medyada yayılan fotoğraflarda, söz konusu satışların yapılmaya devam ettiği öne sürüldü.

ESKİ HALİNE GERİ DÖNDÜ

Daily Mail’in haberine göre Çin’in güneyindeki şehrinde bir satıcının tezgahı ve afişi dikkat çekiyor.

Dongguan’daki görüntü

Afişte yarasalardan kertenkele ve akreplere kadar birçok hayvanın satıldığı belirtiliyor.

Gazeteye konuşan bölgeden isimsiz bir kaynak, "Buradaki herkes salgının bittiğini ve endişelenecek bir şey olmadığını düşünüyor. Onlara göre bu artık başkalarının sorunu ve pazarlar koronavirüs salgınından önceki haline geri döndü" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?