banner29

Darbe sonrası kendisini başkan ilan etti!

Bolivya'da görevden el çektirilen Evo Morales'in ülkeyi terk etmesi sonrası İkinci Senato Başkan Yardımcısı Jeanine Anez kendisini başkan ilan etti.

Dünya 13.11.2019, 14:05 13.11.2019, 21:37
Darbe sonrası kendisini başkan ilan etti!

Bolivya'da devlet başkanı Evo Morales'e karşı, Amerikan destekli bir darbe yapıldı.

Ülkeyi terk etmek zorunda kalan Morales, Meksika'ya sığındı. Morales'in ülkeyi terk etmesinin ardından, evi yağmalandı. Sokaklara çıkan eylemciler, ortalığı savaş alanına çevirdi.

KENDİSİNİ DEVLET BAŞKANI İLAN ETTİ

Amerika tarafından büyük bir karışıklığın içerisine sürüklenen Bolivya'da İkinci Senato Başkan Yardımcısı Jeanine Anez, kendisini devlet başkanı olarak ilan etti.

Anez, ilk açıklamasını da Amerikan CNN'e yaptı.

MORALES KINADI

Morales ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Anez'in kendisini 'geçici devlet başkanı' olarak ilan etmesini kınayarak, yaşananları 'bariz bir saygısızlık' ve 'anayasanın ihlali' olarak nitelendirdi.

Morales, şu ifadeleri kullandı: "Tarihin en kurnaz ve feci darbesi tamamlandı. Bir darbeci sağcı senatör, kendisini önce senato başkanı ilan etti ve sonra yasama çoğunluğu olmadan etrafında bir grup suç ortağı ve halkı baskı altına alan ordu ve polisin öncülüğünde Bolivya'nın geçici devlet başkanı ilan etti."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?