banner30

banner29

DSÖ koronavirüsün kaynağının neresi olduğunu açıkladı!

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında büyük tartışmalara neden olan "Koronavirüsün kaynağı"na ilişkin Dünya Sağlık Örgütü'nden net bir açıklama geldi.

Dünya 08.05.2020, 15:14
DSÖ koronavirüsün kaynağının neresi olduğunu açıkladı!

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 3 milyon 917 bini aştı.

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, dünya genelinde Kovid-19 nedeniyle 270 bin 740 kişi hayatını kaybetti, hastalığa yakalanan 1 milyon 344 bin 278 kişi de iyileşti.

Dünya genelinde virüsün bulaştığı kişi sayısı 3 milyon 917 bin 999'a yükseldi.

EN AĞIR BİLAÇO ABD'DE ABD

En fazla vaka ve ölümün görüldüğü ülke oldu. Ülkede 1 milyon 292 bin 850 kişide Kovid-19 tespit edildi, virüs nedeniyle 76 bin 938 kişi yaşamını yitirdi.

ABD ve Çin arasında gerginliğe neden olan koronavirüsün kaynağı tartışmasına DSÖ'den net bir açıklama geldi.

DSÖ VİRÜSÜN KAYNAĞINI AÇIKLADI

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüsün yarasalardan doğal yolla bulaştığını ancak Çin’in Vuhan şehrinde yer alan vahşi hayvan pazarının enfeksiyonun yayılmasında rolü olduğunu açıkladı.

TRUMP, ÇİN'İN LABORATUVARDA ÜRETTİĞİNİ İDDİA ETMİŞTİ

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump, virüsün Vuhan'daki bir laboratuvarda ortaya çıktığını iddia etmiş ve elinde konuyla alakalı deliller olduğunu söylemişti. DSÖ ise ABD’nin bu iddialara yönelik hiçbir kanıt göstermediğini vurguladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?