Dünya'da bir ilk arılar gözünde yuva yaptı!

Tayvan'ın güneyindeki Pingtung ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Bayan He'nin göz çukurunda 4 tane canlı arı bulundu. Arılar ise bakın nasıl oraya yerleşmiş!

Dünya'da bir ilk arılar gözünde yuva yaptı!

Tayvan'da çok ilginç bir tıbbi vaka yaşandı. Bir kadının göz çukurunda ancak mikroskopla görülebilecek dört küçük arı bulundu. Dünyada ilk defa görülen bu vaka doktorları bile şoke etti. Arıların 3 milimetre uzunuluğunda olduğu açıklanırken kadının göz çukuruna ise nasıl girdiğini duyunca şoke olacaksınız.

İsmi Bayan He olarak açıklanan 20 yaşlarındaki kadın, bir mezarlığı ziyaret ettikten sonra eve
döndüğünde bir andan gözünden yaşlar gelmeye başladı. Aniden terlemeye de başlayan kadın hemen hastaneye kaldırıldım.

Genç kadın Tayvan'ın güneyindeki Pingtung ilçesindeki Fooyin Üniversite Hastanesine kaldırıldı. Yapılan muayene sonrası ise kadının gözüne yerleşmiş 4 tane yaklaşık 0.12 inç büyüklüğünde arı bulundu.

20 yaşındaki kadının gözünde ancak mikroskopla görülebilen arıların ise 3 milimetre uzunluğunda olduğu açıklandı. Arıların ise genç kadının göz çukuruna mezarlık sırasında yanlışlıkla girdiği açıklandı.

Dünyada ilk defa böyle bir olaya denk geldiğini söyleyen Hastanenin oftalmoloji başkanı Profesör Hung Chi-ting, "Arılar daha önce hiç kimsenin gözünde canlı olarak bulunmadı. Bu dünya bir ilk. Böcek ayağı gibi görünen bir şey gördüm, bu yüzden mikroskop ile baktım ve arıları gördüm. Vücutlarına zarar vermeden onları tek tek çıkardım. Toplamda dört tane arı çıkarttım." açıklamasını yaptı.

Gözüne arı giren Bayan He ise olayı şöyle anlattı “Bir akrabanın mezarını ziyaret ettik ve daha sonra yabani otların üstüne çömeldim. Yüzüme rüzgar esiyormuş gibi hissettim, sonra gözümde kum ya da kir olduğunu düşündüğüm bir şey hissettim .Gözümü suyla temizledim , ama geceleri çok acı çekmeye başladım, keskin bir acı duymaya başladım....

-Bu acılardan sonra hemen hastaneye götürüldüm ve Dr Hung Chi-ting tarafından muayene edildim ancak doktorda ilk başta ne olduğunu anlamadı. Mikroskopla yapılan incele sonrası gözümde 4 tane canlı arı bulundu" dedi. Arılarla nasıl temasa geçtiğini ise, “Mezarların yanına ve düşen ağaçların içine yuva yaparlar, bu yüzden dağlarda yürürken rastlamak kolaydır.” açıklamasını yaptı.

Korkunç olay sonrası kadın taburcu edildi ama tedavisi devam ediyor tam olarak iyileşmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5