banner29

Elon Musk'ın sevgilisinden 'beynimize çip taktıralım' çağrısı

Kanadalı şarkıcı Grimes, sevgilisi Elon Musk'ın nöroteknoloji alanında faaliyet yürüten şirketi Neuralink'in geliştirdiği beyin çiplerinden taktırmak istediğini söyledi.

Dünya 08.02.2021, 17:12
Elon Musk'ın sevgilisinden 'beynimize çip taktıralım' çağrısı

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su Elon Musk'ın sevgilisi, Kanadalı şarkıcı GrimesNeuralink'in yapay zekayla çalışan ve beyin kontrolü sağlayan 'Link' isimli mikroçiplerden taktırmak istediğine dair bir tweet paylaştı. 

"Hadi beyin çipi taktıralım" diye paylaşım yapan Grimes'e, rapçi arkadaşı Lil Uzi Vert de katıldı. 

Grimes, "Ben hazırım, ne zaman yapıyoruz?" diye soran Vert'e "2022'yi hedefleyelim. Bu deneysel bir ameliyat ama başarılı olursa da Tanrıların bilgisine sahip oluruz" yanıtını verdi. İkili, detayları telefonda görüşeceklerini belirtti. 

Musk geçen sene haziran ayında, Neuralink tarafından geliştirilen mikroçip ile beyin kontrolü sağlayacak teknolojiyi tanıtmıştı. Hafıza kaybından depresyona ve görme engeline kadar çeşitli nörolojik sorunları ve omurga yaralanmalarının bu çip ile giderilebileceğini söyleyen Musk, ayrıca çipin beyne doğrudan müzik yayını yapmak ya da klavyeye dokunmadan düşünceyle yazı yazabilmeyi sağlama gibi amaçlarla kullanılabileceğini de açıklamıştı. 

Madeni para büyüklüğünde ve kulağın arkasına yerleştirilen çip, insan saçının dörtte biri genişliğinde 4 elektrot iplikten ve onlara bağlı bir çipten oluşuyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?