banner5

banner29

Elon Musk’tan koronavirüs çıkışı: 'Gerekirse üretimini yaparız'

Tüm dünyanın tanıdığı Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO'su olan Elon Musk, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''İhtiyaç varsa suni solunum cihazları üretmeye hazırız'' ifadesine yer verdi.

Dünya 19.03.2020, 21:54
Elon Musk’tan koronavirüs çıkışı: 'Gerekirse üretimini yaparız'

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için suni solunum cihazı üretmeyi teklif etti.

Musk, Twitter hesabından ''İhtiyaç varsa suni solunum cihazları üreteceğiz'' açıklamasında bulundu.

İhtiyaç duyan hastaneler için suni solunum cihazları yapabileceklerini ancak bu üretimin hemen mümkün olmadığını belirten Musk, ''Tesla ileri HVAC sistemlerine sahip arabalar üretiyor. SpaceX yaşam destek sistemleri olan uzay aracı yapıyor. Suni solunum cihazları zor değil ancak hemen üretilemez" ifadesini kullandı.

New York Belediye Başkanı cevapladı

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ise Twitter'dan Musk'a cevap vererek New York'un suni solunum cihazlarına ihtiyaç duyduğunu ve teklifi kabul ettiğini belirtti.

De Blasio, ''New York City, satın alacak. Ülkemiz ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıya ve acilen suni solunum cihazlarına ihtiyacımız var. Önümüzdeki birkaç haftaya binlerce cihaza ihtiyaç duyulacak. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz ancak senin yardımına da açığız'' mesajı gönderdi.

New York'ta vaka sayısı 4 bini geçti

Öte yandan ABD'de vaka sayısının en fazla olduğu New York'ta Vali Andrew Cuomo çalışanların yüzde 75'inin evden çalışması talimatını verdi.

New York'ta vaka sayısı 4 bini geçerken ülke genelinde ise 9 bin 415 kişi koronavirüsten etkilendi, 150 kişi hayatını kaybetti.

Yorumlar (1)
Günel 12 ay önce
Virüs İlaçın Tapdım Deyip Alay Edenler İlaçı Tez Zamanda Bulamarsınız Virüs Tranpın Yeni Savaşı Virüs Savaşın Hazırlayan İlaçında Bilyor Virüsun Ne Zaman Biteçeyinde Tranp Virüsu Yetişdirip Böytdü Bütün Halklar Korku İçinde Virüs Hakda Çok Düşünmek İnsanı Dahada Zeyif Yapır Virüsu Düşmen Gibi Düşünün Savaşın Zafer Kapınızı Acaçağ Korkmağ. Virüsa Dahada Yaklaşmağdı Zaten Yaşadığımızda Hayatda Her Zaman Virüs Var Bizler Onları Gözümüzde Böyütmürük İndi Neden Böydek Allahın Bize Verdiyi Amaneti Biz Yok Allah Koruya Biler Allah Bizi Koruyaçağ
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?