banner30

banner29

Erdoğan afişi yakılıp 'hain Türkiye' sloganı atıldı! Provokatörler sınırda...

Türkiye sınırlarına dayanan Suriyelilerin arasındaki provokatör olduğu tahmin edilen kişiler; sınır kapılarını zorladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu bayrakları yaktığı ve 'Hain Türkiye' sloganları attığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Dünya 30.08.2019, 21:28 30.08.2019, 23:08
Erdoğan afişi yakılıp 'hain Türkiye' sloganı atıldı! Provokatörler sınırda...

İdlib'deki saldırıların ardından Türkiye sınırına yürüyen on binlerce Suriyeli, Türkiye sınırına dayandı.

Sınırda 'Hain Türkiye' sloganlarının atıldığı ve Cumhurbaşkanının fotoğraflarının yakıldığı görüntüler sosyal medyada gündem olurken, Suriyelilerin sınır kapılarına dayandığı ve zorla içeri girmeye çalıştığı iddia edildi.

Öte yandan Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı giriş-çıkışlara ikinci bir emre kadar kapatıldı.

ERDOĞAN; "GELİYORLAR"

Cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "600 bin civarında insan öldürüldü. Bunun dışında iki katı göç var. Bunlar tabii kuzeyi zorluyorlar, bize doğru geliyorlar. Bu konuda bizim müteyakkız, tedbirli olmamız lazım. Biz de bütün tedbirlerimizi şu anda almış durumdayız" ifadelerini kullanmıştı.

EL MUHABERAT AJANLARI İŞ BAŞINDA

Öte yandan sosyal medyada olayın provakasyon olduğu iddiaları da gündeme geldi. Provokasyon olduğu düşünülen slogan ve afiş olaylarının. El Muhaberat ajanları tarafından bilinçli ve organize şekilde yapıldığı öne sürüldü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?