banner29

Erdoğan'dan Trump'a; 'Biz size kırgınız, bir teröristle mektuplaşmaktasınız!'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınındaki "Cumhurbaşkanı Özel" programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dünya 24.10.2019, 21:49
Erdoğan'dan Trump'a; 'Biz size kırgınız, bir teröristle mektuplaşmaktasınız!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mazlum denilen kod adlı kırmızı bültenle aranan terörist. Amerika'nın bu adamı bize teslim etmesi lazım" dedi. Erdoğan, "Adalet Bakanımız da zannediyorum bu arada yazışmaları yapacaklar, onu isteyecekler. (ABD'nin) Vermesi lazım bize" diye konuştu.

Erdoğan, "Trump'ın kendisine bizzat anlattık. Biz şu anda size kırgınız, çünkü bir teröristle böyle bir mektup alışverişinde bulunuyorsunuz ve o mektubu kendi mektubunuza ek yapıp bize gönderiyorsunuz, hiçbir şey diyemedi, 'Zaman zaman biz böyle görüşmeler yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Suriye'nin kuzeyine ilişkin gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, "(Ayn-El Arab) Amerikalılar 'Oraya girme', Ruslar da 'Gir.' diyor. Bizim böyle de bir durumumuz var, gelişmelere göre kararımızı vereceğiz." dedi.

Türkiye'nin ayrıca Menbiç yakınında gözlem noktası kuracağını da aktaran Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın mümkün olduğunca samimi ve dürüst davrandığını kaydetti Erdoğan, (Trump'la) Kendisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde 'Bu Amerika gibi bir devletin başkanına bir teröristin mektubunu kendi kapak yazısına ek yapması hiç uygun düşmemiştir, bu tavrı kınıyorum.' dedim." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı 13 Kasım'da ABD'yi ziyaret edeceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?