banner29

Erdoğan'la görüşen Putin'in yüz ifadesinin nedeni anlaşıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Esed yanlısı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gergin yüz ifadesi için, "Türkiye'nin verdiği haritayı ya da sunduğu planı tam anlamıyla kabul etmek istemiyor" yorumu yapıldı.

Dünya 05.03.2020, 22:30
Erdoğan'la görüşen Putin'in yüz ifadesinin nedeni anlaşıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova'da bir araya geldi. 14.05'te başlayan görüşme öncesinde iki lider basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İki liderin açıklamasına Putin'in gerginliği damga vurdu. Konuyla ilgili canlı yayında değerlendirmelerde bulunan Bilge İnsanlar Stratejik Araştırma Merkezi (BİLGESAM) Araştırma Koordinatörü Ali Semin, "Putin biraz gergin duruyor orada. Cumhurbaşkanı daha rahat bir durumda. Putin, büyük ihtimalle Türkiye'nin verdiği haritayı ya da sunduğu planı tam anlamıyla kabul etmek istemiyor gibi geliyor bana. Bölgede farklı gelişmeler var. Bu da Putin'i bir hayli zorlayacak" şeklinde konuştu.

Durum Türkiye'nin lehine

Türkiye'nin esas amacının bölgede kalıcı barışı sağlamak olması gerektiğine dikkat çeken Semin, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin temel amacı bölgede ateşkesin ilan edilmesi. Eğer bölgede mevcut durumla ilgili ateşkes ilan edilirse Türkiye'nin lehine değil, aleyhine olacaktır. Bundan önceki tecrübelerimiz var o bölgede. İdlib'de daha önce 13 kez ateşkes ilan edildi. Ancak bu ateşkes Rusya ve rejim tarafından ihlal edildi. Harekattan sonra bölgedeki durum Türkiye'nin lehine değişmiştir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?