banner30

banner29

Esed: Türkiye'yi engelleyeceğiz

Suriye'yi yerle bir eden Esed rejimi, Türkiye ile ABD tarafından gerçekleştirilen ortak devriye ile ilgili olarak, "Suriye’nin güvenliği ve toprak bütünlüğünü hedef alan her tür planı engelleyeceğiz" tehdidinde bulundu.

Dünya 08.09.2019, 17:39
Esed: Türkiye'yi engelleyeceğiz

Esed rejimi, TSK ile ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, ülkenin kuzeydoğusunda ortak devriye gerçekleştirmesini kınadı, bunun ülkenin toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin ihlali anlamına geldiğini söyledi.

Esed rejimine bağlı bir yetkili resmi haber ajansı SANA’ya demecinde, TSK ile ABD güçlerinin, Fırat’ın doğusunda ortak devriye gerçekleştirmekle ülkedeki krizi başa çıkılması daha güç bir hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti. Ayrıca söz konusu kara devriyesini 'saldırganlık eylemi' olarak niteledi.

Skandal tehdit

Dışişleri yetkilisi bunun yanında, Türkiye ile ABD’nin Suriye sınırları içerisinde tesis etmeyi planladıkları ‘güvenli bölgeyi’ de kesin bir biçimde reddettiklerini kaydetti.

Yetkili, Suriye’nin güvenliği ve toprak bütünlüğünü hedef alan her tür planı engellemekte kararlı olduklarına da vurgu yaptı.

Ortak kara devriyesi, Fırat’ın doğusundaki bölgede Türkiye ve ABD tarafından ortak güvenli bölge tesis edilmesine yönelik çalışmalar çerçevesinde atılan ilk somut adımdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?