banner29

Esed'in kuzeni Ribal Rifat kazan kaldırdı! Liderliğe soyunuyor!

Türkiye Suriye'de 36 Mehmetçiğimizin şehit edilmesinin ardından başlattığı 'Bahar Kalkanı' harekatında Esed güçlerine ağır darbe indirildi. Kayıpların önüne geçemeyen Şam yönetiminde, Esed'in liderliği tartışma konusu oldu. Esed'in kuzeni Ribal Rifat ta bu olayı menfaatine çevirmek adına taht kavgası çıkardı ve isyan fişeğini ateşledi. Rifat, bir lidere ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı.

Dünya 03.03.2020, 22:34 03.03.2020, 23:55
Esed'in kuzeni Ribal Rifat kazan kaldırdı! Liderliğe soyunuyor!

Katil Esed'in seçime gitme kararını fırsat bilen kuzeni Ribal Rifat Esed, katıldığı bir programda Suriye rejiminin yeni bir lidere ihtiyacı olduğunu söyledi. Esed'e karşı kuzenin başlattığı isyanı gazeteci Faysal Kasım duyurdu. Kasım yaptığı paylaşımda, Esed'in kuzeni Rifat Esed'in "Suriye'nin terörle mücadele edecek, düşmanı bozguna uğratıp zafer ve güvenlik sağlayacak bir lidere ihtiyacı var" dediğini aktardı.

Türkiye, 27 Şubat'ta başlattığı 'Bahar Kalkanı' harekatı kararlıklıkla devam ettiriyor. Faysal Kasım'ın sosyal medyadan paylaştığı mesaja çok sayıda destek yorumu geldiği görüldü. Şam'da gücünü günden güne kaybeden Esed'e karşı Şam'da yükselen tepkilerin yeni bir boyut kazanacağı bir süredir konuşuluyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?