banner30

banner29

Eski Bakandan Türkiye ile alakalı Yunanistan'ı karıştıracak sözler!

Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Nikos Koçias'tan ülkesini karıştıracak olay bir açıklama geldi.

Dünya 22.05.2020, 09:03 22.05.2020, 09:08
Eski Bakandan Türkiye ile alakalı Yunanistan'ı karıştıracak sözler!

Başbakan Miçotakis'e ağır eleştirilerde bulunan Koçias, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Miçotakis arasında Eylül 2019'da gerçekleştirilen görüşmeye atıf yaparak "Türkiye, o toplantıda teslimiyet ve acziyet kokusu aldı" dedi.

Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Nikos Koçias, Başbakan Kiryakos Miçotakis yönetimindeki hükümete ateş püskürdü.

"TÜRKİYE İPLERİ ELİNDE BULUNDURUYOR"

 Yunanistan merkezli Military sitesinde yer alan habere göre; ERT kanalında gazetecilerin Türkiye-Yunanistan ilişkilerine ilişkin sorularını yanıtlayan Koçias, şunları kaydetti: "ABD bölgeden çekilmeye başladı, İsrail'de bir buçuk yıldır hükûmet bile kurulamadı, Çin bölgeye yeterince ilgi göstermiyor, Avrupa Birliği ise tamamen paralize olmuş durumda bulunuyor. Türkiye ise bu durumu kendi lehine çevirip ipleri elinde bulunduruyor."

ERDOĞAN 'İNERİZ' DEDİ, O ÇIKIP DA 'HAYIR' DİYEMEDİ

Ege ve Doğu Akdeniz bölgelerinde Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde yükselen tansiyonun başka bir sebebi daha olduğunu söyleyen Koçias, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis arasında gerçekleştirilen görüşmeyi hatırlatarak şöyle konuştu: "Türkiye, o görüşmede teslimiyet, itaat ve acziyet kokusu aldı. Eylül ayında gerçekleşen görüşmede Erdoğan 'Girit'in güneyine bile ineriz' dediğinde Miçotakis çıkıp da 'Hayır, oraya inemezsin' diyemedi."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?