banner30

banner29

Evanjeliklere sığındı

Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Riyad’da bir grup Amerikalı Evanjelist ile geçen hafta yaptığı toplantıda kendisine destek istedi.

Dünya 09.11.2018, 21:28 09.11.2018, 21:32
Evanjeliklere sığındı

Amerikan Axion haber sitesinin haberine göre, Veliaht Prens sorumluluğu olanları cezalandıracağını belirterek ABD’ye hoş görünmeye çalıştı. Kaşıkçı cinayetini “iğrenç bir olay ve berbat bir hata” olarak tanımladığı ileri sürülen Selman’ın, Evanjelistlerden bu olayın dikkatlerini İran’dan çevirmesine müsaade etmemelerini istediği belirtildi.

REFORMLAR YAPACAKMIŞ

Toplantıyı düzenleyen komplo teori romanları yazarı Evanjelist Joel Rosenberg, Axion’a yaptığı açıklamada Suudi Prens’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye, İran ve Rusya’yı eleştirdiğini kaydetti. Rosenberg, Selman’ın “İran, Müslüman Kardeşler, El Kaide, DEAŞ gibi düşmanlarımıza karşı koruyacak reformları yapma konusunda beni durdurmalarına müsaade edemem’ dediğini aktardı. Jerusalem Post’un haberinde ise Rosenberg’in görüşmeden, bölgenin Rusya-İran-Türkiye-Katar ekseni ile diğer Sünni Arap devletleri, ABD ve İsrail’den oluşan eksen arasında bölünmüş olduğuna dair fikrinin güçlenerek ayrıldığı aktarıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?