banner30

banner29

Filistinli hacı adayları kutsal topraklarda

Suudi Arabistan'a gitmek üzere Gazze'deki Refah Sınır Kapısı'ndan Mısır'a geçiş yapan Filistinli hacı adayları, başkentteki Kahire Havalimanı'ndan hareket eden uçakla Cidde'ye geldi. Filistinliler, pasaport işlemleri için bir süre Cidde Havalimanı'nda bekledi. Hacı adayları arasında Filistinli engelliler de yer aldı.

Dünya 27.07.2019, 17:48
Filistinli hacı adayları kutsal topraklarda

Mısır resmi ajansı MENA’da yer alan habere göre, bu yıl 12 hava yolu seferiyle 3 bin 400 Filistinli hacı adayı Kahire üzerinden 4 günde kutsal topraklara gidecek.

Filistinli hacı adaylarının gidiş ve dönüşü için gereken organizasyonun yapıldığı ve hac ibadetini tamamlayanların 20 Ağustos’tan itibaren ülkelerine geri dönmeye başlayacağı belirtildi.

Filistinli ilk hac kafilesi, Refah Sınır Kapısı'ndan geçtiğimiz günlerde Mısır topraklarına girmişti.

ENGELLİ HACI ADAYLARI DA VARDI

Suudi Arabistan'a gitmek üzere Gazze'deki Refah Sınır Kapısı'ndan Mısır'a geçiş yapan Filistinliler, başkentteki Kahire Havalimanı'ndan hareket eden uçakla Cidde'ye geldi. Filistinliler, pasaport işlemleri için bir süre Cidde Havalimanı'nda bekledi. Hacı adayları arasında Filistinli engelliler de yer aldı.

Gazzeli hacı adaylarının Refah Sınır Kapısı'ndan geçişinin Hamas yönetimince organize edildiği ve Mısır topraklarına geçişlerin pazar gününe kadar tamamlanacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?