banner29

Fransız dergisi: Koronavirüsle değil İslamcılıkla daha çok mücadele edilmeli

Koronavirüs salgını dünyanın gündemine sert bir şekilde yerleşirken, zehirli fikirlerin gündem ise değişmedi. Fransa'da İslam düşmanı yayınlarıyla tanınan Causeur dergisi, koronavirüsle değil İslamcılıkla daha çok mücadele edilmeli yönünde bir haber yaptı.

Dünya 26.03.2020, 18:14
Fransız dergisi: Koronavirüsle değil İslamcılıkla daha çok mücadele edilmeli

Koronavirüs vakasının 25 bine ulaştığı Fransa'da ölü sayısı 1500'e yaklaşırken Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron sıkı tedbir paketleri açıklayarak virüsün yayılmasını önlemek için harekete geçti. Fransa genelinde acil market alışverişi, sağlık hizmetlerinden yararlanmak ve işe gitmek dışında sokağa çıkmanın yasaklandığı ülkede, hasta insanların hastanelere götürülmesi için ordu devreye girdi. 100 bin polis ve jandarma sokaklara inerken market, eczane, banka ve benzin istasyonları dışındaki tüm işletmeler kapatıldı.

Causeur dergisi ülkede alınan bu kararları eleştirirken, hayata geçirilen tedbirlerin sadece günü kurtaracağını belirterek, geleceğe dair daha önemli adımlar atılması gerektiğini yazdı.

PES DEDİRTEN İSLAM DÜŞMANLIĞI

Paris yönetimine taleplerini sıralayan dergi, İslam düşmanlığı yapmayı da ihmal etmedi. "Fransız kimliğimizi tehdit eden şey koronavirüs değil İslam" yorumunda bulunulan dergide, "Hasta koca çocuk" başlığıyla sunulan haberde şu ifadelere yer verildi:

"Fransa'da hayat askıya alındı. Ekonomi felç oldu. Çok tehlikeli olduğu söylenen ama pek de ölümcül olmayan bir virüs yüzünden... Oysa hayat tarzımızı öldüren, medeniyetimizi mezara koyan çok daha ciddi bir tehlike ile karşı karşıyayız. Koronavirüsle mücadele için gösterdiğimiz çabanın sadece yüzde 20'sini ülkedeki diğer enfeksiyonu (Müslüman nüfusu kast ediyor) gidermek için harcasaydık, Fransa çok daha güzel bir yer olacaktı. Ülke çapındaki kısıtlamalar ve bu kısıtlamaların görmezden gelinmesi için yapılan göz boyamalar, İslamcılığın bir kanser gibi büyümesine neden oluyor. Dahası, bu kanser ülkenin akademik kurumlarında, entelektüel kesiminde ve iş dünyasının seçkinleri arasında metastaz yaparak, tasasız bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ve Macron seküler kesimin uğradığı saldırıları görmezden gelerek koronavirüse karşı olan savaşı, İslamcılığa olan savaştan çok daha hızlı yürütüyor. Sonuç olarak koronavirüs geçip gidecek, tedavisi mutlaka bulunacak ama bu bahsettiğimiz hastalık sadece ülkemizdeki insanları değil kültürümüzü, toplumumuzu, medeniyetimizi öldürecek.

Haber7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?