banner5

banner29

Göreve gelir gelmez ülkemizi hedef aldı! Skandal ifadeler...

Erivan'daki siyasi depremin ardından Dışişleri Bakanlığı'na atanan Ara Ayvazyan, ilk ziyaretini Rusya'ya yaptı ve bugün Moskova'da mevkidaşı Sergey Lavrov'la bir araya geldi. Ayvazyan Türkiye'nin Güney Kafkasya'dan çıkartılması gerektiğini söyleyerek skandal sözlere imza attı.

Dünya 07.12.2020, 19:51
Göreve gelir gelmez ülkemizi hedef aldı! Skandal ifadeler...

Dağlık Karabağ'daki işgali sonlandırılan Ermenistan'da hükümet krizi devam ediyor. Siyasi depremlerle sarsılan Paşinyan hükümetinde değişen Dışişleri Bakanlığına geçtiğimiz günlerde Ara Ayvazyan getirilmişti. Ayvazyan bugün ilk resmi ziyaretini Rusya'ya gerçekleştirdi.

Moskova'da mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya gelen Ermeni Dışişleri Bakanı skandal ifadelerle Türkiye'yi hedefine aldı.

TÜRKİYE'YE SKANDAL SUÇLAMALAR

Erivan'daki siyasi depremin ardından Dışişleri Bakanlığı'na atanan Ara Ayvazyan, ilk ziyaretini Rusya'ya yaptı ve bugün Moskova'da mevkidaşı Sergey Lavrov'la bir araya geldi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ayvazyan basın toplantısında doğrudan Türkiye'yi hedef alıp çizgiyi aşan cümleler kurdu. Ayvazyan, Lavrov'un yanında Azerbaycan'ın Türkiye'nin açık desteğiyle 27 Eylül'de savaşı başlattığını savundu. 

Ermenistan yeni Dışişleri bakanı Ayvazyan, Moskova'da Lavrov ile düzenlediği basın toplantısında "Türk Ordusu ve terör grupları Dağlık Karabağ'dan çıkarılmalıdır. Genel olarak ise, Türkiye Güney Kafkasya'dan çıkarılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?