banner29

Hafter güçleri, göçmen merkezine saldırdı

Libya'da General Halife Hafter'e bağlı güçlere ait uçakların, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir barınma merkezine yönelik saldırısında 30'dan fazla kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

Dünya 03.07.2019, 08:15
Hafter güçleri, göçmen merkezine saldırdı

Libya'da General Halife Hafter'e bağlı güçlere ait uçaklar başkent Trablus'un doğusunda, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir barınma merkezine saldırıda bulundu. Hava saldırısında ilk belirlemelere göre 30'dan fazla kişi yaşamını yitirdi.

Ulusal Mutabakat Hükümetine (UMH) bağlı Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Fevzi Uneyyis,yaptığı açıklamada, Hafter güçlerine ait uçakların, Tacura bölgesinde bulunan, düzensiz göçmenlerin kaldığı bir barınma merkezine düzenlediği hava saldırısında ölenlerin sayısının 30'u geçtiğini söyledi.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR
Saldırıda çok sayıda kişinin de yaralandığını belirten Uneyyis, sayının artabileceğini belirtti. Uneyyis, merkezde Afrika, Mısır ve Güney Asya'daki Bengal bölgesinden düzensiz göçmenlerin bulunduğunu kaydetti.

YAKLAŞIK 120 GÖÇMEN BARINIYORDU
Düzensiz Göçle Mücadele Teşkilatı Başkanı El-Mebruk Abdulhafiz ise Libya El-Ahrar kanalına yaptığı açıklamada, hava saldırısına uğrayan merkezde yaklaşık 120 düzensiz göçmenin barındığını ifade etti.

Söz konusu merkezin UMH'ye bağlı Ed-Daman Taburu'na ait olduğu belirtildi.

Yorumlar (1)
Ihsan 2 yıl önce
aynı patronu ısrail abd gibi masumları mkatlediyor katil hafterç. siha gönderip vurulsun
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?