banner29

Hafter’in yerine geçecek ismi açıkladı

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Katil Hafter'in son kullanma tarihinin dolmasına günler kaldı. Hafter'den umudu kesen başta Rusya olmak üzere terör seviciler uzun süredir yakında çok konuşacağımız bir isimle temas halindeler. O isim Kaddafinin oğlu Seyfülislam Kaddafi' dedi.

Dünya 18.05.2020, 20:11
Hafter’in yerine geçecek ismi açıkladı

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, Libya'daki son gelişmelere ilişkin yaptığı değerlendirmede Hafter'in yerine geçecek ismi açıkladı.

Coşkun Başbuğ, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Katil Hafter'in son kullanma tarihinin dolmasına günler kaldı. Bu yaratıktan umudu kesen başta Rusya olmak üzere terör seviciler uzun süredir yakında çok konuşacağımız bir isimle temas halindeler. O isim Kaddafinin oğlu Seyfülislam Kaddafi Askeri olmadı birde siyasi deneyelim" dedi.

RUSYA'NIN HAREKETE GEÇTİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde, Kremlin'e yakın Rus güvenlik şirketi Wagner grubunun, Kaddafinin oğlu Seyfülislam Kaddafi ile ülkenin başına yeniden geçmesi için görüştüğü ve Hafter'e siyasi danışmanlık yaptığı öne sürülmüştü.

Seyfülislam Kaddafi ile görüşmelere katılan Rusların notlarına göre Kaddafi, "Hafter saflarındaki savaşçıların yüzde sekseninin kendi taraftarı olduğunu ve Hafter'in başkenti ele geçirmesi durumunda kendi tarafına geçeceğini" belirtilmişti.

Bloomberg'in ulaştığı son görüşmenin notlarında, Seyfülislam'ın bir sonraki toplantılarında Ruslara kendisine sadık komutanların listesini sunacağı ve Ruslara ait "Sudan'daki şirketten bu komutanlara destek yönlendirilmesi" bilgileri yer almıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?