banner30

banner29

Hindistan'daki Kur'an'dan 26 ayetin çıkarılması talebi, Bangladeş'i ayağa kaldırdı!

Hindistan’da, Kuran'dan 26 ayetin çıkarılması talebi, Bangladeş’teki Cemaat-i İslami üyeleri tarafından Dakka’da protesto edildi. Cemaat lideri Dr. Shafiqur Rahman, ayetlerin çıkarılması için yapılan başvurunun 'aşırı cüretkar' olduğunu söyledi.

Dünya 16.03.2021, 16:25
Hindistan'daki Kur'an'dan 26 ayetin çıkarılması talebi, Bangladeş'i ayağa kaldırdı!

Bangladeş'in başkenti Dakka’da yüzlerce Cemaat-i İslami üyesi, Motijheel bölgesinde bir araya gelerek, Hindistan'da Kuran'dan bazı ayetlerin çıkarılması için başvuran eski Şii Merkez Kurulu Vakfı Başkanı Waseem Rizvi aleyhinde sloganlar attı.

​Bangladeşli protestocular, Hindistan Yüksek Mahkemesi'nin Kuran'dan ayetlerin çıkarılması talebini reddetmesini ve Rizvi’nin bir milyardan fazla Müslüman nüfusunun dini duygularını incittiği için yargılanmasını talep etti.

'TEK BİR FARF BİLE DEĞİŞTİRİLEMEZ'

Cemaat lideri Dr. Shafiqur Rahman, 'son 1500 yıldır değişmeden kalan' Kuran'ın 26 ayetinin çıkarılması için başvuran Rizvi’nin aşırı cüretkar olduğunu söyledi. Rahman, "26 ayeti bir kenara bırakın, hiç kimsenin Kuran-ı Kerim’deki tek bir harfi bile değiştirme yetkisi yoktur’ ifadesini kullandı.

SKANDAL BAŞVURU

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde eski Şii Merkez Kurulu Vakfı Başkanı ve Bollywood film yapımcısı Waseem Rizvi, 14 Mart'ta, 'şiddeti körüklediği'ni iddia ederek Kuran'dan bazı ayetlerinin çıkarılması talebiyle Hindistan Yüksek Mahkemesine başvuruda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?