Hollanda'da Doğu Türkistan protestosu

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da, Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlalleri protesto edildi.

Hollanda'da Doğu Türkistan protestosu

Hollanda Doğu Türkistan Vakfı tarafından Dam Meydanı'nda organize edilen protestoya yaklaşık 100 kişi katıldı.

"Doğu Türkistan'a özgürlük" sloganı ile toplanan protestocular, meydanda bulunanlara Uygur halkının sorunlarını anlatan bildiri okundu.

Gösteride yapılan konuşmalarda, Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine uyguladığı baskıcı politikalar ve Müslümanların bu konuya duyarsız kalmaları eleştirildi.

Doğu Türkistan ve Türk bayrakları taşıyan çoğunluğunu Uygur Türklerinin oluşturduğu grup, "Doğu Türkistan için bağımsızlık ve özgürlük" pankartı açıp, "Uygurları yok etmeyi durdur", "Özgür Uygur", "Zulmü durdurun" ve "Çin Uygurları öldürmeyi durdur" yazılı dövizler taşıyarak, "Uygurlar için özgürlük", "Bağımsız Doğu Türkistan", "Terörist Çin" sloganları attı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tan Mete Şahlanoğlu
Tan Mete Şahlanoğlu - 8 ay Önce

Hollanda Doğu Türkistanda ki Müslümanlarla ilgileneceklerine önce kendi ülkelerinde Müslümanlara yapılan hakaret aşağılama ve şiddet olayları ile ilgilensinler. Tencere dibin kara senin ki benden kara hesabı.Aslinda yok hiçbirinizin bir birbirinizden farkı .Biriniz diğerinin dışkısının lacivert renkli olanısınız.Bırakın algı operasyonunu.Fırsat bulsanız daha beterlerini de yaparsınız bundan en ufak bir şüphem yok.

SIRADAKİ HABER

banner5