banner29

Hollanda'da flaş maske kararı

Hollanda'da mecliste gün boyu süren görüşmelerde çoğunluğun genel bir maske kararı beklentisinin ortaya çıkması üzerine başbakan Mark Rutte, tüm ülkede market gibi kapalı ve toplu kullanılan alanlarda maske takmanın "şiddetli tavsiye" derecesinde uygulanmasına karar verdi.

Dünya 01.10.2020, 16:40
Hollanda'da flaş maske kararı

Sonhaber.eu'da yer alan habere göre, Hukuken maske takmak mecburi olmasa da şiddetli tavsiye kararı durumun ciddiyetini anlatması bakımından önemli bir gösterge oldu.

Başbakan, mecliste bu tavsiye kararının hemen yürürlüğe gireceğini ancak detaylarının cuma günü belli olacağını açıkladı.

Halen üzerinde çalışılan korona kanununun yürürlüğe girmesi durumunda, hukuki altyapı hazırlanmış olacağından maske takmanın zorunluluk olarak uygulanması da mümkün olacak. Ancak başbakan gidişatı takip ederek karar verileceğini belirtti.

Başbakan Rutte ayrıca maske takılmasının 1,5 metre kuralını değiştirmeyeceğini ve sosyal mesafeye dikkat edilme mecburiyetinin devam ettiğini vurguladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?