Hollanda’da İslam'la alay ettiler! Müslümanlardan büyük tepki...

Hollanda’da bir otel resepsiyonuna, Kur'an-ı Kerim'den bir kaç ayet yazdı. Ayetin ayaklar altında kalacak şekilde işlenmesine Hollanda'da yaşayan Müslümanlardan tepki yağdı. Müslümanlar, otel lobisinde alaycı tavırla sergilenen Kur'an-ı Kerim ayetlerinin yazılı olduğu panoların derhal değerine uygun bir yere kaldırılmasını istedi.

Hollanda’da İslam'la alay ettiler! Müslümanlardan büyük tepki...

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da 10 Ocak 2020 günü açılması planlanan Nhow Hotel'in Müslüman personelleri, resepsiyona Bakara Suresi'nin 185. ayetinin değerine uygun olmayarak ayak hizasından aşağıya işlendiğini görünce işletme sahibini uyardılar. Ayaklar altında kalacak şekilde zemine işlenen ayetlerin yanında Arapça olarak "Ramazan-ı Kerim" ve "Bayramınız kutlu olsun" yazılarının da uyarılara rağmen kaldırılmaması üzerine konu sosyal medyaya taşındı. Kısa sürede sosyal medyada gündem olan skandala Müslümanlardan tepki yağdı.

KALDIRILMASI İÇİN GİRİŞİM BAŞLATILDI

Ülkede Türklerin kurduğu DENK Partisi'nin Amsterdam Belediye Meclis Üyesi Numan Yılmaz, "Bu olay kabul edilir bir şey değil. Ayet ve yazıların hangi amaçla tabana yazıldığı çok önemli. Bunun yapılmasına önayak olan kişi veya kişilerde art niyet varsa bu çok kötü. Ayetlerin ayakaltlarına alınacak şekilde yazılması Müslümanlara yapılan en büyük hakarettir. Kaldırılması için her türlü girişimde bulunacağız" dedi.

ÖZÜRLERİ KABAHATLERİNDEN BÜYÜK! 'RENCİDE EDİCİYSE KALDIRIRIZ'

NH oteller grubunun kolu olan Nhow Hotel'in sözcüsü, "Yazıların yere nasıl yazıldığı konusunda araştırma başlattık. Kimseye hakaret ya da rencide etme niyetimiz asla olmamıştır. Sorumlu arkadaşlarımız araştırma yapacak, sonra adım atacağız. Bir hakaret veya rencide söz konusuysa yazılar açılıştan önce silinir" dedi.

Uluslararası Fuar Merkezi RAİ yakınında bulunan Nhow Hotel'in açıldıktan sonra günde yüzlerce kişiyi ağırlaması bekleniyor. Şayet tabandaki ayet silinmezse yüzlerce kişi ayetin üzerine basacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5