banner29

Hollandalı modacının cani ve sapıkça vukuatları ortaya çıktı!

Hollanda moda dünyasının tanınmış isimlerden olan Martijn N. hakkındaki tecavüz, şiddet, saldırı ve zorla uyuşturucu kullandırma suçlamalarını konuşuyor. Meşhur birinin göz yumulan sapıklık ve şiddetinin 10 yıl devam eden hikayesi nihayet gün yüzüne çıktı.

Dünya 13.03.2021, 16:29
Hollandalı modacının cani ve sapıkça vukuatları ortaya çıktı!

Ufuk.nl'de yer alan habere göre, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da moda dünyasının tanınmış isimlerinden Martijn N., tecavüz, şiddet, saldırı ve zorla uyuşturucu kullandırmta suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Martijn’in ortaya çıkan 20 kurbanından 10 tanesinin olay sırasında 18 yaşından küçük olduğu belirlendi. Polise resmen şikayette bulunan kişi sayısı ise şu an 3 oldu ancak polis benzer muamelelere muhatap olanların kendileriyle irtibata geçmesi çağrısında bulundu.

Konuyu araştıran medya mensupları, mesajlaşmalar ve fotoğraflardan 146 mağdur tespit ettiklerini açıkladılar.

Martijn N. adına açıklama yapan avukatı ise, modacının tüm suçlamaları reddettiğini ve herhangi bir suç işlemediğini düşündüğünü bildirdi.

Martijn N.’nin şirketi Moam; Rabobank, KLM ve Disney gibi büyük şirketlerle çalışıyor. Ayrıca Hema da Moam’ın müşterileri arasında bulunuyor. Şikayetlerin duyulması üzerine şirket Martijn N.’yi açığa aldıklarını açıkladı. Şirket yönetimi olayın şokunu yaşadıklarını ve kendilerinin de şirket içinde bir araştırma başlattıklarını bildirdiler.

Meşhur modacının çoğunlukla sosyal medya üzerinden genç erkekleri model olmak yalanıyla kandırdığı ve daha sonra onlara tecavüz ile başlayan sürecin şiddetle devam ettiği belirtildi. Mağdurların vücutlarında ısırık izleri, tırnakla açılan yaralar, morluklar ve boğma izleri bulunuyor.

Şiddet ve tecavüz olaylarının 2010 yılında başladığı ve mağdurlardan çoğunun yaptıkları şikayetlerin ciddiye alınmadığı ve ispatları olmadığından reddedildiği de ulaşılan bilgiler arasında bulunuyor.

Martijn N.’nin 2015 yılında tura çıktığı erkek arkadaşını Stockholm’de defalarca şiddete maruz bıraktığı ve boğmaya çalıştığı hakkında yapılan şikayetin delil yetersizliğin düşmesi, meşhur birinin sapıklığının örtülmesi olarak yorumlanıyor.

Ancak geçen ayın sonunda Amsterdam polisine yapılan yeni bir şikayetle konu yeniden gündeme geldi ve bu defa yeterli delil bulunduğu bilgisi veriliyor. Polis bu sebeple Martijn N tarafından şiddet ya da tecavüz gibi muamelelere maruz kalanların müracaatlarını bekliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?