banner29

Hristiyan dünyasını sarsan iddia! Papa'da Koronavirüs var

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ölümcül koronavirüsü tüm dünyayı alarma geçirdi. Avrupa'ya kadar sıçrayan virüs en çok İtalya’da görüldü.Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı her geçen gün artarken gündeme bomba gibi düşecek bir iddia ortaya atıldı.

Dünya 01.03.2020, 12:51
Hristiyan dünyasını sarsan iddia! Papa'da Koronavirüs var

ı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ölümcül koronavirüsü tüm dünyayı alarma geçirdi. Avrupa'ya kadar sıçrayan virüs en çok İtalya’da görüldü. Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı her geçen gün artarken gündeme bomba gibi düşecek bir iddia ortaya atıldı. Geçtiğimiz günlerde hasta olduğu görülen ve tüm etkinliklerini iptal eden Papa Francis’in koronavirüsü testleri pozitif çıktı. Papa Francis ve iki yardımcısında virüs belirtileri gözlemlendiği yapılan testler sonucunda da Papa'ya koronavirüsü bulaştığı açıklandı.

Dünya genelinde koronavirüse yakalanan kişi sayısı 86.983 olarak açıklandı! Yine dünya genelinde ölü sayısı 2.979 olarak dikkat çekiyor. Ölenlerin 2.761'i Hubei'den, 43'ü İran'dan, 29'u İtalya'dan, 17'si Güney Kore'den 8'i ise Pekin'den. Uluslararası haber yapan İtalya kaynaklı MCM News'in geçtiği son dakika iddiasına göre Papa Francis'te de koronavirüs tespit edildi! Son dönemde bazı toplantıları ve törenleri kaçıran Papa ve iki yardımcısında Kovid-19 olduğu ifade edildi.

Vatikan, 83 yaşındaki Papa'nın hafif bir rahatsızlık duyduğunu ve planlanan çalışmalarının geri kalanına devam edebileceğini açıklamıştı. İddialara göre Papa ve yardımcıları, Vatikan oteli Santa Marta yakınlarında karantinaya alındı ve tıbbi yardım gördü.

Arjantinli Papa Francis hakkında Vatikan ve İtalya hükümetinden yapılacak resmi açıklamalar bekleniyor. İtalya'da 1.128 kişi Kovid-19 virüsüne yakalanırken 29 kişi de virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Dünya genelinde kaç kişi koronavirüsüne yakalandı?

Dünya genelinde 79.824'ü Çin'de olmak üzere 86.983 kişi Kovid-19 virüsüne yakalandı. 3.526'sı Güney Kore, 1.128'i İtalya, 593'ü İran, 241'i Japonya, 100'ü Fransa, 95'i Hong Kong, 79'u Almanya, 25'i Avustralya olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde koronavirüsü kendini gösteriyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?