banner5

banner29

Hükümetler, 'Manyak Bill'in peşinden neden gidiyor?

Daha önceden aşı yaptırmayacağını açıklayan Elon Musk, Pazartesi günü, New York Times'ın podcast yayınına çıktı. Yayında, "Risk altında değilim, çocuklarım da değil" diyen Musk, karantina hakkında da konuştu. Karantinayı, "insanlığa olan inancımı azaltan, kazanılmayan bir durum" olarak nitelendiren Musk, daha sonra ise kendini Mart ayında eleştiren Bill Gates'e cevap verdi. Gates'a 'budala' diyen milyarder iş adamı, yeni bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu.

Dünya 18.12.2020, 23:06 18.12.2020, 23:42
Hükümetler, 'Manyak Bill'in peşinden neden gidiyor?

Kendisine ve ailesine aşı yaptırmayacağını, sokağa çıkma yasağı ile alay ederek, "ekibimi tekrar uzaya yolladım" diyen Elon Musk'un, zekası ile alay ettiği  Bill Gates hakkında bakın neler söyledi..

49 yaşındaki milyarder Elon Musk, Pazartesi günü New York Times'ın fikir podcast yayını "Sway" e çıktı ve bomba ifadeler kullandı. .

Musk, sunucu Kara Swisher'a kararının arkasındaki mantık hakkında "Risk altında değilim, çocuklarım da değil" dedi.

Karantina sırasında Tesla CEO'su ülke çapındaki karantinayı, "insanlığa olan inancımı azaltan, kazanılmayan bir durum" olarak nitelendirdi. .RT raporlarına göre Musk daha önce, karantinaları “etik olmayan” ve “fiili ev hapsi” olarak da adlandırmıştı .

Musk, mevcut kapsamlı tedbirler yerine, "risk altındaki herkesin" fırtına geçene kadar karantinaya alınacağı daha hedefli bir tecrit önerdi.

Program sunucusu Swisher, Musk'ın önerisini eleştirerek, insanların bu süreçte potansiyel olarak ölebileceğini eklerken Musk, "Herkes ölür," diye alay etti.

Elon Musk, koronavirüs karantinasının insanlığa olan inancını azalttığını söyledi. Musk, karantinaların sözde gülünçlüğünü vurgulamak için, SpaceX'in pandemi boyunca "bir günü atlamadığını" söyledi. “Ulusal güvenlik çalışması yaptığımız için ulusal güvenlik iznimiz vardı” dedi. "Astronotları Uzay İstasyonuna geri gönderdik." ifadelerini de sözlerinin sonuna ekledi.

Daha sonra, Bill Gates'in Musk'a Mart ayında "aptal" olarak nitelendirdiği koronavirüse yönelik şüpheciliğine yönelik eleştirilerini ele aldı . Temmuz ayında bir CNBC röportajında ​​Microsoft kurucusu Gates, Musk'ın aşılar hakkında pek bir şey bilmediğini iddia etmişti. Ayrıca Musk'ın, "Çok fazla dahil olmadığı alanları karıştırmamasını" umduğunu da eklemişti.

Musk, sunucu Swisher'a, "Gates, benim ne yaptığımı bilmediğimden bir şey söyledi," dedi. Ardından sözlerine şöyle devam etti:

“'Hey, budala, biz aslında yatırım yaptığınız şirket olan CureVac için aşı makinelerini yapıyoruz” dedi.

Bu ifadeler, Tesla'nın Alman biyofarmasötik firması CureVac için ekipman ürettiği gerçeğinide bir bakımdan yansıtmış oldu.

NewYorkPost

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?