banner29

İngiliz komutandan Münbiç açıklaması

DEAŞ karşıtı koalisyonun Birleşik Görev Gücü Komutan Yardımcısı Ghika, Münbiç'in güvenliğini sağlamak için verdiği destek dolayısıyla Türkiye'ye minnettar olduğunu söyledi.

Dünya 14.11.2018, 08:51 14.11.2018, 08:53
İngiliz komutandan Münbiç açıklaması

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonu Birleşik Görev Gücü Komutan Yardımcısı İngiliz Tümgeneral Christopher Ghika, Münbiç'te DEAŞ'ın tekrar ortaya çıkmasını engellemek ve mülteciler ile evlerini terk etmiş insanların geri dönüşünü sağlamanın koalisyonun hedefleri arasında olduğunu söyledi.

İngiliz komutan, Münbiç'in güvenliğini sağlamak için verdikleri destekten dolayı Türk ordusuna minnettar olduğunu belirtti.

Ghika'ya Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK'ya ait mevzileri top atışına tutmasının ardından ABD'nin bölgede devriye gezmeye başladığı hatırlatıldı.

Christopher Ghika, "Orada halen gergin bir durum var. Gerginliği azaltmak tüm tarafların menfaatinedir. Böylece biz de DEAŞ'ın kalıcı bir şekilde yenilmesine odaklanalım.İki ortak devriyemiz oldu ve oldukça iyi geçti. Plana sıkı bir şekilde bağlıyız." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?