banner29

İngilizler Çin hakkında şoke edecek raporu yayınladı!

Dailymail gazetesinde Çin için dünyayı şoke edecek bir rapor yayınlandı. İddiaya göre koronavirüs sebebiyle Çin’de ölü sayısının gizlendiği belirtildi.

Dünya 31.03.2020, 10:01
İngilizler Çin hakkında şoke edecek raporu yayınladı!

İngiliz Dailymail gazetesinde Çin için dünyayı şoke edecek bir rapor yayınlandı. İddiaya göre koronavirüs sebebiyle Çin’de ölü sayısının gizlendiği belirtilirken, asıl ölüm oranlarının 40 binden fazla olduğu ve her gün 500 aileye bireyleri için sadece küllerinin gönderildiği duyuruldu.

Asıl ölüm oranlarının 40 binden fazla olduğu ortaya atıldı.

Vuhan'daki bir cenaze evinin, ölülerin küllerinin saklandığı özel vazolardan 5 bin adet sipariş vermiş olduğu bilgisinin sızdırılması, endişeleri daha da artırdı. İddialara göre Çin'de her gün 500 ve 3 bin 500 arasında aile cenaze teslim alıyor.

Vuhan'daki krematoryum verilerine göre koronavirüsü salgınında şehirde ölen kişi sayısı 40 binin üzerinde.

İddialara göre her gün 500 aileye ölen kişilerin külleri gönderiliyor.

Çinli bazı sosyal medya kullancıları ise Vuhan'daki yedi cenaze evinin her gün toplamda 3 bin 500 cenaze teslim ettiğini iddia ediyor.

Çin bir süre önce de New York Times, Wall Street Journal ve Washington Post için çalışan gazetecilerin çalışma izinlerini iptal etmişti. Gazetecilerin Vuhan'daki korkunç rakamları dünyaya yayma endişesinin, atılan bu adımda payı olduğu düşünülüyor.

Çin'den açıklanan resmi verilere göre vaka sayısı 81 bin ölü sayısı ise toplamda 3 bin 304.

Yorumlar (1)
Mustafa Yıldır 1 yıl önce
bu kahpelerin hiçbir sözüne inanmıyorum.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?