banner5

banner29

İngiltere'den Türkiye açıklaması: Bugün gelebilir

İngiltere'de yetkililer, ülkedeki sağlık çalışanları için Türkiye'den gelmesi beklenen 84 tonluk koruyucu malzeme sevkiyatının bugün yola çıkabileceğini açıkladı.

Dünya 20.04.2020, 12:55
İngiltere'den Türkiye açıklaması: Bugün gelebilir

BBC'ye konuşan İngiltere Kültür Bakanı Oliver Dowden, Türkiye'den gelecek sevkiyatın dün teslim edileceğine dair hükümet açıklaması yanlış çıktıktan sonra, bu konuda kesin konuşmak istemediğini ama malzemeyi taşıyan uçağın bugün öğleden sonra yola çıkmasını beklediklerini söyledi. Dowden, "Yeni vaatlerde bulunmak istemiyorum ama gelen bilgilerden uçağın bu öğleden sonra kalkacağını ve malzemenin geleceğini anlıyorum" dedi.

İngiltere'de Ulusal Sağlık Hizmetleri'nin malzeme temininden sorumlu bölümün başkanı Chris Hopson, koruyucu malzemenin bugün geleceği konusunda hükümetten gelen açıklamalardan sonra, pek umutlu olmadığını söyledi. BBC'ye konuşan Hopson, "Bir saat öncesine kadar malzemenin bugün geleceğine dair görece düşük bir beklenti vardı. Bugün gelecekse muhtemelen çok geç gelecek. Bu bize tek tek sevkiyatlara odaklanma konusunda daha dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?