banner29

İngiltere’de Kraliçe saraydan kaçtı!

Avrupa koronavirüs salgınıyla kırılırken akla yatkın hiçbir önlemin alınmadığı İngiltere'de de ölüm vakaları arttı. Ülkede ölüm vakası sayısı 21'e yükselince 93 yaşındaki Kraliçe Elizabeth çalışanlarıyla birlikte Buckingham Sarayı'ndan kaçarcasına ayrıldı. Haber büyük yankı bulunca Kraliçe geri dönmeye karar verdi.

Dünya 16.03.2020, 17:44 16.03.2020, 17:51
İngiltere’de Kraliçe saraydan kaçtı!

Tüm Avrupa gibi koronavirüs önlemlerinde sınıfta kalan İngiltere’de büyük bir panik havası yaşanıyor. İnsanlar virüsten korunmak adına devletten yardım beklerken yönetim kanadında da durum oldukça vahim.

Ülkede koronavirüse bağlı ölüm vakalarının sayısı 21’e yükselirken Kraliçe 2. Elizabeth de ölüm korkusuyla Buckingham Sarayı’ndan kaçarcasına ayrılmıştı. Hükümetin Cobra adlı acil durum toplantısına katılan Kraliça daha sonra çalışanlarını da yanına alarak gözden kaybolmuştu.

93 yaşındaki Kraliçe’nin 98 yaşındaki eşi Prens Philip de Sandringham Windsor konutunda karantina altına alınmıştı. Cuma günü Kraliçe’nin yapması planlanan Cheshire ve Camden ziyaretleri virüs salgını nedeniyle ertelenmişti.

ELEŞTİRİLER SONRASI “U DÖNÜŞÜ”

Ancak İngiltere’deki bazı medya kuruluşları olaya eleştirel bir üslupla yaklaşarak Kraliçe’nin bu davranışının halkı paniğe sevk ettiği ve bunun bir sorumsuzluk olduğu tespitinde bulunmuştu. Durum böyle olunca Kraliçe bugün ani bir kararla Saray’a tekrar dönüş kararı aldı. Saray’dan yapılan açıklamada Kraliçe’nin programına devam etmek için bugün Buckingham Sarayı’na döneceği belirtildi.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Bir Dövletin Kraliçesin Kaçması İyi Olmaz Kraliçe Demek İngilterenin Anesi Demek Bir Ane Yuvanı Terk Etse O Yuva Sevgini Aşkı Aile Sıçağlığın Kayıp Eder Umarım Kraliçenin Kaçması Bilgisi Yalnış Verilip Sağlığ Durumuyla Koşküne Çekilip
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?