banner29

İnstagram Robert Kennedy'nin hesabını neden kapattı?

ABD'nin 35. başkanı John F. Kennedy'nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr.'ın 800 bin takipçili hesabı aşı karşıtı söylemleri ve koronvirüs salgınıyla ilgili açıklamaları nedeniyle kapatıldı.

Dünya 14.02.2021, 14:04
İnstagram Robert Kennedy'nin hesabını neden kapattı?

ABD'nin 35. başkanı John F. Kennedy'nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr.'ın 800 bin takipçili hesabı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında geliştirilen aşıya karşıt paylaşımları nedeniyle kapatıldı.

İNSTAGRAM, HESABI KAPATMA GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

Instagram'ı bünyesinde bulunduran Facebook tarafından yapılan açıklamada, "Bu hesabı, koronavirüs ve aşılarla ilgili gerçek olmayan iddiaları defalarca paylaştığı için kaldırdık" denildi.  Şirketin hesabı kapatma kararı, Kennedy'nin paylaştığı 'Planet Lockdown' isimli bir videonun eleştirilerin odağına oturmasından sonra geldi. 

'KORONAVİRÜS SALGINI KOMPLO'

Videoda, ABD'nin 41. Başkanı George H.W. Bush döneminde sekreter yardımcı olarak görev yapan Catherine Austin Fitts'in koronavirüs aşılarına ilişkin gerçeği yansıtmadığı öne sürülen görüşlerine yer veriliyordu. Fitts, Kovid-19'un komplo olduğunu ve aşıların insanların DNA'larını değiştireceğini söylüyordu. 

Kennedy'nin 300 bin takipçili Facebook sayfası ise hâlâ faaliyette. Facebook, bu sayfayı kapatma planlarının olmadığını açıkladı. Robert F.Kennedy Jr. daha önce de defalarca aşı karşıtı görüşleriyle gündem olmuştu. Son olarak, koronavirüs aşısı olduktan iki hafta sonra, 86 yaşında ölen, ülkenin önde gelen beyzbol oyuncularından Hank Aaron'un ölümünün aşıdan dolayı olduğunu ileri sürmüştü. 

'ÇOCUKLARDA OTİZME NEDEN OLUYOR'

Kennedy, pandemiden önce de çocukların zorunlu aşıları olmalarına karşı çıkarak Kongre'de lobi çalışmaları yapıyor ve bu aşıların otizme sebep olduğunu ileri sürüyordu. Facebook, Pazartesi günü, aşılarla ilgili yanlış bilgilerin yayılmasıyla mücadele çalışmalarına hız vereceğini duyurmuştu. 

Yorumlar (2)
Destan 4 ay önce
Gerçek ne
Öğrenmek ne mümkün
Ali 4 ay önce
Allah belalarını versin hepsinin...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?