banner30

banner29

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Sorunlar çözüldü."

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin ülkesine uyguladığı ana yaptırımların kaldırılmasıyla ilgili sorunların çözüldüğünü söyledi.

Dünya 08.05.2021, 23:47
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Sorunlar çözüldü."

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin ülkesine uyguladığı ana yaptırımların kaldırılmasıyla ilgili sorunların çözüldüğünü bildirdi.

Başkent Tahran’da Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve çalışanlarıyla bir araya gelen Ruhani, burada yaptığı konuşmada Avusturya’nın başkenti Viyana’da devam eden nükleer anlaşma müzakereleriyle ilgili konuştu.

ABD’nin ve Avrupa ülkelerinin, yaptırımların kaldırılması ve nükleer anlaşmaya dönüşten başka bir yol olmadığını ilan ettiğini belirten Ruhani, “Ana yaptırımların kaldırılmasıyla ilgili sorunlar hemen hemen çözüldü. Bazı detaylarla ilgili müzakereler devam ediyor.” dedi.

Yorumlar (1)
ABD Avrupa'nin ... 2 ay önce
iran, iran'da azinlik olan Farslarin yonetimindeki iran Arablari yok etmekle tehdit eder, Arablar ellerine gecen butun parayi Batiya ABD Avrupaya gonderir. iran'in bolgedeki teror faliyetleri ve tehditleri yuzunden bolgeden her yil 500-milyar dolar Batiya kaciyor. AB-D'nin kadrolu it'i iran'in disleri tez kirilmali
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?