banner30

banner29

İran'da 6 yaşındaki çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

ANKARA (AA) - İran'da 6 yaşında bir çocuğun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Dünya 24.03.2020, 09:44
İran'da 6 yaşındaki çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

Kuzey Horasan Sağlık Bilimleri Üniversitesinden yapılan açıklamada, Kuzey Korasan eyaletinde şu ana kadar 189 kişide Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu hastalardan 19'unun yaşamını yitirdiği aktarılırken 6 yaşındaki bir çocuğun da Kovid-19 kurbanlarından olduğu ifade edildi.

Kovid-19 tedavisi gören 99 kişinin ise iyileşerek hastanelerden taburcu edildiği kaydedildi.

- Virüsün en küçük kurbanı 3 yaşında

Çin'in Vuhan kentinde aralık ayında ortaya çıkmasının ardından kısa sürede dünyada küresel salgına yol açan Kovid-19'un risk grubunu yaşlıların oluşturduğu söylense de doktorlar, hastalığın çocuklara da bulaşabildiğini ve bağışıklık sistemi zayıf çocuk ve gençlerde ölümcül sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor.

İran Sağlık Bakanlığı, 14 Mart'ta yaptığı açıklamada, ülkede yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının 67, hastalığa yakalananların yaş ortalamasının da 54 olduğunu, virüse yenik düşen en küçük kurbanın ise aynı zamanda lösemi hastası 3 yaşında bir çocuk olduğunu açıklamıştı.

- İran'da 8 bin 376 kişi iyileşerek taburcu edildi

Hastalığın ortaya çıktığı Çin ve İtalya'nın ardından en çok can kaybının yaşandığı ülke İran'da, virüs ilk kez 19 Şubat'ta Kum kentinde tespit edilmiş, ardından tüm eyaletlere yayılmıştı.

Ülkede virüse yakalananların sayısı 23 bini aşarken can kaybı 1812'ye yükseldi. Kovid-19 teşhisi konulanlardan 8 bin 376'sı ise iyileşerek taburcu edildi.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Küçük Yaşında Gök Üzüne Bir MELEK GİBİ GETDİ 6 YAŞINDA ÇOÇUĞA REHMET DİLEMEK DOĞRU DEYİL ÇÜNKÜ HAYATDA ONLAR MELEKDİLER GÜNAHLARI YOK GÜNAHI OLAN BİZLER ALLAH ŞU DÜNYADA OLANLARA REHİM ETSİN İRAN HALKI AÇI GÜNLER YAŞAYIR AMA SİLAHDAN SAVAŞDAN UZAK OLMUR ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN SİLAH YAPIRSINIZ KAN TÖKÜRSÜNÜZ VİRÜS YAPIB GÜNAHSIZ İNSANLARI ÇANINDAN EDİRSİNİZ BELANIZ ALLAHDAN GELSİN İRAN KAÇDANE ÇOÇUĞ KETİL EDİP SAVAŞLARDA DÜŞÜNÜLERMİ YOK ONLARA SADEÇE REKABET LAZIM ATOM SİLAHINIZDA BONBANIZDA YUVANIZA DÜŞSÜN AÇI NE OLDUĞUN BİR AZDA OLSUN HİS EDİN SİZ Zaten Açını His Etmirsiniz 6 Yaşında Olan Çoçuğun Ne Günahı Var Hak Kapıları Açılaçağ Allah Onu Çennete Yolayaçağ Çoçuğ Şu Dünyada Göremediyi Mutluluğu Çennetde Göreçek
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?