İran'dan korkutan açıklama: Kimsenin canını bağışlamayacağız!

ABD üssüne saldırarak misillemede bulunan İran Devrim Muhafızları, "Kimsenin canını bağışlamayacağız" açıklamasında bulundu.

İran'dan korkutan açıklama: Kimsenin canını bağışlamayacağız!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin danışmanlarından Hüsamettin Aşena, ABD’nin karşı bir askeri eyleminin bölgede topyekün bir savaşa neden olacağını belirtti. Aşena Twitter mesajında, "ABD’nin karşı bir askeri eylemi, bölgede topyekün bir savaşa neden olur. Ancak Suudiler farklı bir yol seçebilirdi, tam barış içinde olabilirlerdi" yazdı.

100 HEDEF BELİRLEDİK

İran cephesinden yapılan bir diğer açıklamada ise, "ABD misillemede bulunursa vurmak için 100 hedef belirledik." denildi.

'80 ABD'Lİ ÖLDÜ' İDDİASI

İran Devlet Televizyonu Irak'taki ABD üslerine yönelik saldırılarda 80 ABD'linin öldürüldüğünü duyurdu. Haberde ayrıca, üslerde bulunan ABD helikopterlerinin de büyük zarar gördüğü belirtildi. Ayrıca, "Trump hasarı az göstermeye çalıştı" denildi.

CANLARINI BAĞIŞLAMAYACAĞIZ

İran Devrim Muhafızları'ndan saldırılara ilişkin yapılan açıklamada, "Füze saldırısı ilk adımdı, ABD'lilerin canını bağışlamayacağız. Kasım Süleymani'nin intikamını almak için saldırdık." denildi.

MİSİLLEME YAPILDI

İran Devrim Muhafızları Ordusu, Irak'ın Anbar ve Erbil şehirlerindeki ABD askerlerinin de konuşlu olduğu hava üslerine balistik füzelerle saldırı düzenledi.

HER ŞEY YOLUNDA

Saldırı sonrasında Beyaz Saray'da Ulusal Güvenlik Konseyi ile bir toplantı yapan Trump, paylaşımında seçtiği ifadelerle rahat bir tavır ortaya koymaya çalıştı.

Konuyla ilgili olarak sabah bir açıklama yapacağını belirten Trump, "Her şey yolunda. İran'dan fırlatılan füzeler Irak'taki 2 askeri üssü hedef aldı. Zayiat ve hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Şu ana kadar her şey yolunda. Dünyadaki en güçlü ve donanımlı orduya sahibiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5